یوسف زاده / جهانشاهی

 

 زبان عمومی دکتری و ارشد

جلد اول زبان عمومی ارشد زیر ذره بین

کتاب ویرایش اساسی شده است. پیش از هرچیزی این مطلب را مطالعه کنید.

کلیک کنید.

Jelde-Avval

جلد اول زبان عمومی ارشد زیر ذره بین شامل سه زیر بخش اصلی “پاسخ به سوالات واژگان زبان عمومی کلیه رشته‌ها و گرایشات از سال 86 تا 94”، “تألیف و انتخاب مجموعه تست‌هایی از لغات ضروری و پرکاربرد” و در نهایت “جامع ­ترین راهنمای واژگان مهم و پر تکرار در کنکور کارشناسی ارشد” می­باشد.

جلد اول که با همکاری انتشارات نگاه دانش به چاپ رسیده است، مبحث واژگان ارشد را بطور کامل پوشش می­دهد. این کتاب شامل پاسخ­های کاملا تشریحی از زبان عمومی کنکور ارشد کلیه رشته و گرایشات از سال 1386 تا 1394 به ­همراه ذکر منابع آن می‌باشد. همچنین مشتمل بر کامل­ترین مجموعه واژگان و لغات ضروری و پرکاربرد زبان انگلیسی است که در کنکورهای 8 سال اخیر به کار رفته‌اند.

وجه تمایز آن با سایر کتب مشابه موجود، در پاسخ­گویی کاملا تشریحی به زبان عمومی کلیه رشته­ ها و گرایشات در 9 سال اخیر، ذکر تعداد تکرار واژگان مهم و پر تکرار در انتهای کتاب و مجموعه قوی تست­های تألیفی و منتخب است.

کتاب مذکور حاوی حدود 4800 مثال و 2500 لغت پرکاربرد مشتمل بر لغات پر تکرار در کنکور و لغات کتاب‌های پرطرفداری همچون 504 و لغات ضروری تافل بوده که در انتهای کتاب و به صورت کاملا کاربردی به همراه ترجمه فارسی، مترادف و مثال انگلیسی آورده شده‌اند. این مجموعه واژگان جامع، کمک شایانی به دانش ­پژوهان عزیز در یادگیری لغات و معانی این زبان در بستر فرهنگی و کاربردی آن خواهد نمود.

مشتمل بر 510 صفحه (235 صفحه تست کنکور ارشد 85 تا 94 کلیه رشته ها و تست تالیفی، 245 صفحه آموزش لغات پرتکرار کنکور، 20 صفحه ضمیمه شامل آشنایی با ساختار اسم و تکنیکهای پاسخ به سوالات درک مطلب) می باشد.

از طریق منوی زیر می توانید به توضیحاتی در مورد جلد اول زبان عمومی ارشد زیر ذره بین دست پیدا کنید:

پاسخ زبان عمومی کنکورها
پاسخ زبان عمومی کنکور ارشد کلیه رشته ها از سال 1386 تا 1394، به صورت کاملا تشریحی
تستهای منتخب و تالیفی
تستهای منتخب و تالیفی مبحث واژگان بر اساس منابع بسیار مهمی که طراحان کنکور پیش از این از آنها سوال طرح نموده اند.

راهنمای جامع واژگان کنکور ارشد
بزرگترین و کامل ترین راهنمای واژگان زبان عمومی کنکور ارشد، که شامل کلیه لغات کنکورها و کتابهای معتبر می باشد. همچنین برای هر لغت، علاوه بر معنا، چند مثال کاربردی و مترادف آن نیز ذکر شده است. شایان ذکر است در ویرایش جدید، درسنامه ای ارائه شده که لغات را به ترتیب اهمیت دسته بندی نموده است.
جداول و ضمایم
شامل آشنایی با پیشوندها و پسوندها و ریشه های معنی ساز در زبان انگلیسی که سادگی دوچندانی در بخاطرسپاری لغات به ارمغان خواهد آورد. با خواندن این بخش یادگیری لغات انگلیسی سرعتی مضاعف خواهد داشت و درک صحیحی از کلمات انگلیسی پیدا خواهید نمود. از طریق این جداول و ضمایم به سادگی قادر خواهید بود تا اسم، صفت، فعل و قید را از یکدیگر تمیز داده و گزینه صحیح را انتخاب نمایید. همچنین در ضمیمه دوم تکنیک های پاسخگویی به متون تخصصی (سوالات درک مطلب) آورده شده است و که این برای اولین بار است که این تکنیک ها به صورت عام و برای کلیه رشته ها و بر اساس کنکور کارشناسی ارشد 93 تمام رشته ها ارائه شده است.

چرا زبان عمومی ارشد زیر ذره بین؟

مؤلفین این کتاب، این کتاب را نه کتابی تألیفی که بیشتر کتابی تحقیقی با دامنه وسیعی از منابع می‌دانند. ایده نگارش چنین کتابی با درک روند طراحی سوالات زبان عمومی ارشد طی سال‌های گذشته به ذهنمان خطور کرد.

مهم‌ترین مزیت این کتاب: وجه تحقیقاتی آن است که تاکنون در زمینه زبان عمومی ارشد، کتابی با این ریزبینی به بحث واژگان آن نگاشته نشده بود. همواره دانشجویان این سوال را در ذهن می‌پرورانند که “برای واژگان کنکور ارشد کدام منبع را مطالعه کنیم؟” منابع متعدد چاپ داخل و خارج از کشور در جهت کمک به این خلاء معرفی می‌گردند که یکی دیگر از اهدافی که در نوشتن این کتاب رأس­العین خود قرار دادیم، این جمله معروف بود:

بجای آنکه چندین کتاب بخوانید، یک کتاب را چندین بار مطالعه کنید.

چگونه کتاب را مطالعه کنیم؟

این سوالی بود که تعداد زیادی از دانشجویان، در طول مدت چاپهای گذشته کتاب بارها و بارها پرسیدند. این سوال بستگی به سطح زبان شما و زمانی که شروع به خواندن این کتاب می‌کنید دارد.

 • برای کسانی که سطح زبان آن‌ها مطلوب نیست، توصیه می‌شود با کتاب “لغات ضروری تافل” شروع نمایند. پس از اتمام آن کتاب می‌توانید طبق روند بند 3 با این کتاب ادامه دهید.
 • برای کسانی که از بهار یا تابستان شروع به خواندن کتاب می کنند، پیشنهاد می کنیم از بخش واژگان با تکنیک “لایتنر” یا “تیک ایت (8تیک)” لغات را مسلط شوند و برای این موضوع به هم زدن ترتیب الفبایی می تواند کمک بیشتری نماید. در اولویت دوم به سوالات کنکورها از سال 94به سال های قبل­تر پاسخ داده و در نهایت برای تثبیت واژگان تست های تألیفی را پاسخ دهند.
 • برای کسانی که دیر (نیمه دوم پاییز به بعد) شروع به خواندن این کتاب می‌کنند، توصیه می‌شود که ابتدا از تست‌های کنکورهای 94 تا 86 به صورت برعکس شروع به تست زنی نمایند و برای کلماتی که مشکل دارند، به بخش واژگان رجوع نموده و با دقت و استفاده از مثال‌ها به مفهوم واژگان پرتکرار مسلط شوند.

نگاهی به درون کتاب:

البته با دانلود کتاب از لینک بالا اطلاعات بیشتری بدست خواهید آورد. اعتقاد ما بر این است که بهتر است پیش از خرید هر کتابی با کیفیت آن و چگونگی سبک نگارشش آشنا شوید. برای مثال به بخش واژگان کنکور ارشد کتاب که جامع ترین در نوع خود است، نیم نگاهی انداخته ایم:

Vocabulary

همانطور که ملاحظه می فرمایید، برای هر لغت 5 باکس اصلی در نظر گرفته ایم:

 • در باکس اول و قرمز رنگ، کلمه اصلی نوشته شده است. این لغات از میان کتابهای معتبر و مهم تر از همه سوالات زبان عمومی کنکور کلیه رشته ها با وسواس خاصی انتخاب شده اند.
 • در بخش آبی رنگ، مترادف لغت به زبان انگلیسی نوشته شده است. گاها این مترادف ها می توانند در سوالات زبان تخصصی رشته شما نیز کاربرد داشته باشند.
 • در بخش زرد رنگ، ترجمه لغت اصلی نوشته شده است. این ترجمه بر مبنای دیکشنری های معتبر دنیا نوشته شده و در هیچ یک از لغات از لغت نامه های فارسی که غالبا دارای ایراد معنایی هستند، کمک گرفته نشده است.
 • در بخش سبز رنگ نیز تعداد تکرار لغت مورد نظر در کنکورها نوشته شده است. مثلا لغت abandon در 3 دوره کنکور تکرار شده است. لغت هایی در کتاب وجود دارد که تا 16 بار در کنکورهای مختلف تکرار شده اند.
 • در بخش بنفش، مثالهایی برای لغت مورد نظر نوشته است. این مثال ها بر حسب لغت از 1 تا 3 مثال مختلف است که معنای لغت را به طور کامل شفاف خواهد نمود. سعی شده است این مثال ها دارای لغات مشکل نباشند تا تمرکز شما به هنگام خواندن آن، تنها بر یادگیری لغت اصلی باشد.

سایر بخشهای کتاب نیز به همین ظرافت نگاشته شده است.

دانلود تغییرات ویرایش چهارم نسبت به ویرایش سوم (جدید)

کتاب ویرایش کلی شده است و این صفحه مربوط به ویرایش 4 کتاب است. برای مطالعه درباره ویرایش 5 کتاب، اینجا کلیک کنید.

سایر لینکهای مفید:

406 کامنت برای جلد اول زبان عمومی ارشد زیر ذره بین

 1. محمد کاظمی

  سلام
  ببخشید کتاب لغات جلد یک اخرین ویرایشش یعنی ویرایش پنجم کی به بازار میاد؟ چون من میخوام هرچه زودتر شروع کنم
  سوال بعدیم اینه که ایا برای حفظ بهتر لغات فکری در ویرایش جدید کرده اید؟ شنیدم میخواید لغات رو به صورت تیک ایت در کتاب قرار بدین اینجوری بهتر میشه حقظ کرد
  من جلد یک ویرایش سه رو دارم ولی نتونستن خوب از لغاتش استفاده کنم
  ممنون

  • سلام
   ویرایش جدید شهریورماه راهی بازار می شه و چیدمان لفات متفاوت با گذشته است.
   شما اگر ویرایش قبلی رو هم داشته باشید، خیلی ساده می تونید لغات رو مطالعه کنید.
   بسیاری از دانشجوها با نوشتن بهتر یاد می گیرن. زبان فرآیندی است که نیاز به زمان گذاشتن داره. حتما می تونید با تلاش به موفقیت برسید.

 2. sina

  با سلام و خسته نباشید
  راستش من زبانم تو دوره دبیرستان درحد نسبتا خوبی بود(۵۷درصد تو کنکور) و درکل طیف یادگیریم تو زبان(خصوصا واژگان) بدک نیس ولی متاسفانه تو این ۳سال که از دوره کارشناسی گذشته اصلا طرفش نرفتم تا الان که میخام کنکور ارشد بدم.خودم با توجه به وقت نه چندان زیادی که تا کنکور مونده میخاستم لغات و گرامر دبیرستان رو یه مروری بکنم و بعد با ۵۰۴ شروع کنم و سرآخر دو جلد زیر ذره بین رو بخونم.به نظرتون همین خوبه یا لازمه کتابای دیگه ای هم مطالعه بشه؟ اگه راهنمایی کنین ممنون میشم. و اینکه واسه زبان تخصصی گروه علوم پزشکی کتاب مفیدی هست که سفارش کنین؟! موفق باشید

  • سلام
   ترتیب مطالعه تون خوبه. بهتره جای ۵۰۴، فقط کتاب لغات ضروری تافل رو مطالعه کنید.
   متاسفانه از کتابهای زبان تخصصی رشته شما اطلاع خاصی ندارم وگرنه حتما راهنمایی می کردم. کتابی که تست های کنکور رو به‌روز پاسخ داده باشه، می تونه کمک زیادی کنه.
   موفق باشید.

 3. sadegh

  با سلام و خسته نباشید،

  برای سوالای زبان تخصصی برای رشته ی کامپیوتر و نرم افزار چه کتابی رو پیشنهاد میدین؟

 4. امیرمهدی

  سلام آقای جهانشاهی
  برای زبان تخصصی عمران چه کتابی پیشنهاد می فرمایید؟
  با تشکر از شما

 5. فرزانه

  سلام شما فرمودید ویرایش جدید توی شهریور ماه راهی بازار میشه ، اما من سطح زبانم ضعیفه و ترجیح میدم از همین روزا شروع به یادگیری لغات با روش لایتنر بکنم . شما پیشنهاد می کنید من برای یادگیری لغات از چی شروع به خوندن کنم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 6. سعید

  سلام

  آیا کتاب لغت شما برای ارشد وزارت بهداشت نیز مناسب می باشد؟

  • سلام
   تا حدودی پوشش دهنده است اما حتما باید لغات تخصصی پزشکی هم اطلاع داشته باشید چرا که در زبان عمومی، تا حدودی از متون تخصصی شما استفاده می شود.

 7. Alireza

  با سلام و وقت بخیر خدمت شما
  جناب جهان شاهی ِ عزیز، ممنون خواهم بود اگر بنده رو راهنمایی بفرمایید:
  بنده در کنکور ِ ۹۵ درصد زبانم ۳۲/۱۸ شد و تا قبل از این کنکور با کتاب زیر ذره بین آشنا نبودم؛ با توجه به اینکه نسخه ی جدید کتاب در شهریور ماه به بازار میاد، و عملا بنده تا اون موقع بیشتر از پنجاه روز رو از دست میدم راهنمایی بفرمایید که به نظر شما صبر کنم تا ویرایش جدید کتاب بیاد به بازار و بعد اون رو تهیه کنم؟ و یا اینکه چون من دایره ی ِ لغاتم به نسبت خوبه و درمقابل گرامر ضعیف هستم، اول کتاب گرامرِ زیر ذره بین رو خریده و مطالعه کنم و یا اینکه نظر شما چیست در این زمینه ؟ و نکته ی ِ یعد اینکه کتاب گرامر جواب گوی ِ من خواهد بود؟ همانطور که گفتم متاسفانه گرامرم خوب نیست.
  خیلی متشکرم

  • سلام
   حتما سعی کنید کانال تلگرام ما رو دنبال کنید. اونجا توضیحات مفصلی قرار دادیم.
   تا زمان چاپ، کتاب لغات ضروری تافل رو مطالعه کنید که در بخش دانلودها هم هست.
   گرامر رو هم می تونید زودتر شروع کنید. بد نیست که مروری بر گرامر دبیرستان داشته باشید و بعد بیاید سراغ کتاب اصلی. کتاب جلد ۲ جواب گوی همه نیازهای شما خواهد بود.
   موفق باشید.

 8. سلام ببخشید در کتاب چاپ جدیدتون همه سوالات ارشد هر چهار نوبت کنکور۹۵ توش هست

 9. kamran

  سلام خودمت شما میخواستم بپرسم اول لغات کودوم قسمتو بخونم ؟بنده بیشترین درصد کنکور کارشناسیم زبان بود با ۷۰ درصد ولی دو ساله زبان کار نکردم به همین خاطر ضعیف شده

  لغات صفحه ۲۴۸ تا ۲۵۷ با لغات فصل اخر یکیه؟

  • سلام
   همین لغات کتاب رو بخونید. لغات صفحاتی که گفتید با آخر کتاب یکیه. فقط توصیه می شه با ترتیبی که اومده بخونید. اگر هم نخواستید و به ترتیب الفبا خوندید، باز هم خیلی فرق نداره.

 10. مهسا

  با سلام
  می خواستم خواهش کنم بفرمائید ویرایش جدید کتاب که فرمودید شهریور ماه به بازار میاد چه تغییراتی دقیقا خواهد داشت؟چون من کتاب رو به تازگی تهیه کردم و نگرانم ویراش جدید خیلی تغییر داشته باشه.ممنون

 11. ali

   سلام و خسته نباشید
  من تازه کتاب ذره بین رو خریداری کردم و از الان میخوام برا دکترا حسابداری بخونم. اما ظاهرا کتاب جدید در ماه اینده چاپ میشه. خیلی با این کتاب متفاوته؟
  و اینکه من برای کنکور ارشد از لایتنر استفاده کردم و خوب تست زدم اما مشکل اینجاست که وقتی کلمه رو میبینم ترجمه میکنم اما وقتی میشنوم مشکل دارم برا ترجمه اش. راه حلی وجود داره؟

  • سلام
   اگر کتاب قبلی رو دارید، نیازی به تهیه کتاب جدید نیست. فقط تغییرات بنیادین در ظاهر کتاب داشتیم.
   متوجه سوال دوم نشدم! منظورتون listening هست؟ اگه مهارت گوش دادن رو می خواید تقویت کنید، باید هرچه بیشتر فیلم ببینید. فیلم های آموزش زبان یا مستند بهترین راه هستن. فیلمهای سریالی و سینمایی اولویت آخر باشن.

 12. tara

  سلام ی سوال من واسه کنکور ارشد دارم میخونم میخوام زبان رو بالا  بزنم چیکار باید کنم باید میشه راهنمایی کنید

 13. mahboob

  سلام و سپاس از راهنماییهاتون
  میخواستم بدونم برای بخش واژگان که ۵۵ درس هستش معانیش در کتاب نیست؟
  راستش لایتنر کردن و نوشتن معانی لغات کمی زمان بر هست.
  متشکرم

 14. سروش

  سلام استاد خسته نباشید
  عذرخواهی میکنم، من جلد۱ ویرایش چهارم رو دارم، الان لیست لغات درس های کتاب رو با فایل pdf ای که از درس های جلد ۱ گذاشتید مقایسه کردم و متوجه شدم یکسان نیستند.  بهتره که طبق کدوم ترتیب درس هارو بخونم؟

  • سلام
   این لیست ها یکسانه.
   ترتیب الفباییش فرق داره.
   شما با همون که توی کتاب خودتون هست برید جلو. فایل پی دی اف برای افرادی هست که ویرایش ۹۰ تا ۹۳ رو دارن.

 15. ایران

  سلام
  خسته نباشید.ویرایش۴چاپ۸این کتاب رو تهیه کردم.فرمودین لغات رو از روی درس ها بخونیم.شرمنده ایت سوال رو میپرسم.
  معنی لغاتی که بر اساس درس ها طبقه بندی شده رو خودم باید از لغات طبقه بندی الفبایی انتها پیدا کنم ؟

 16. tara

  سلام خسته نباشید تستهای چن سال گذاشته رو چطور دانلود کنم نوشته دانلود ولی  دانلود نمیشه

  پاسخ و ترجمه کلیه سوالات کلوزتست (گرامر) کنکور کارشناسی ارشد از سال ۸۶ تا ۹۴ برای کلیه رشته ها

  چجوری دانلود کنم

  • سلام
   این تست ها توی کتاب هست و توی سایت نیست. کتاب رو تهیه کنید، کلیه تست ها با پاسخ تشریحی هست.
   تست های کنکور دکتری و کنکور زبان در سایت و بخش دانلود است.

 17. ابولقاسم

  سلام استاد آیا کتاب مختص دکترا چاپ میکنید?

 18. tara

  سلام لازم که هر سه جلد زیر ذربین رو بخریم؟یا دو جلدش کافیه بعدش چاپ چندم این دو جلد  ر و باید بگیریم

 19. keivan

  سلام استاد. خسته نباشید. دوتا سوال داشتم… اول اینکه کتابتون چند درصد سوالات واژگان زبان mba سال ۹۵ پوشش داده؟ دوم ایا چاپ جدید این کتابتون تمام لغات مهم ۱۱۰۰ که بدرد کنکور mba بخوره رو  هم پوشش میده یا باید تمام کتاب خونده بشه؟ مرسی از توجهتون.

  • سلام
   درصد تطابق با کنکور MBA تا حالا حساب نکردیم متاسفانه اما باید حدود ۶۰ باشه با یه نگاه کلی. ما از کتاب ۱۱۰۰ که لغات دشوار و کم کاربرد زیادی داره حدود ۴۰۰ لغت مهمش رو پوشش دادیم. سایر لغات شاید تو کنکور ام بی ای بیاد اما از دید ما حقیقتا به درد زندگی نمی خوره و شاید بعدا خیلی هاشون رو نبینید یا واقعا کم تکرار باشن
   موفق باشید.

 20. ali

  سلام و خسته نباشید
  من زبان خیلی ضعیفه و میخواستم برای ارشد کنار بزارمش و وقتشو رو درس ریاضیو مدار بزارم
  ولی با بررسی کارنامه ها و توصیه دوستانم میخوام شروع کنم ب خوندن زبان
  توصیه شما چیه؟چطوری شروع کنم؟روزی چقدر بایدوقت بزارم که به درصدی حدودا۴٠-۵٠برسم
  توو کانالم هستم -لغات دبیرستان رو تقریبا خوندنم

 21. نیوشا

  با سلام

  من برنامه دارم که از مهر زبان عمومی رو با کتاب های شما شروع کنم، و سطح زبانم خوب هست و کنکور کارشناسی ۹۶% زدم و الان هم  تصمیم دارم که روی زبان ارشد سرمایه گذاری کنم، می خواستم از شما راهنمایی بخوام که چجوری از کتابا پیش برم؟ و اینکه جلد دوم کتاب چاپ جدید نداره و دیگه می تونم برم ۲ جلد را تهیه کنم؟

  • سلام
   جلد دوم حدود آبان یا آذر چاپ جدیدش میاد.
   برای مطالعه کتابها، حدود ۱۰ صفحه مقدمه (که ما اسمش رو فصل گذاشتیم) تو کتاب وجود داره. با خوندن مقدمه کامل متوجه روند مطالعه خواهید شد.
   کانال رو دنبال کنید و توضیحاتش رو بخونید.
   سوالی بود به آی دی پشتیبان تلگرام پیغام بدید.

 22. reza

  سلام . کتابای شما مناسب ارشد سینما هم هست؟

 23. مهتا

  سلام استاد خسته نباشید…

  ببخشید من ازتون یه سوال داشتم

  من کتاب ۵۰۴ رو کامل خوندم و همینطور الان دارم کتاب ۱۱۰۰ واژه رو میخونم تصمیم داشتم بعد از اتمام این کتابا از اول آذرماه جلد اول و دوم کتاب شمارو بخونم…

  میخواستم بدونم این روش درسته؟

  و با توجه به اینکه من این دوتا کتابو کامل میخونم چند تا از لغتای این کتابو پوشش داده…

  خیلی ممنونم ازتون

  • سلام
   ۱۱۰۰ رو بذارید کنار که اولویت آخره
   اول جلد ۱ رو بخونید و اگه خیلی خیلی وقت زیادی داشتید برید سراغ ۱۱۰۰
   با خوندن اون دو کتاب تنها ۷۰۰ یا ۸۰۰ لغت از ۲۵۰۰ لغت پوشش داده می شه!!

 24. لیلا

  سلام استاد من ویرایش چهارم جلد اول رو امسال تهیه کردم، حالا باتوجه ب اینکه .ویرایش پنجم کاملتره و لغات جدیدتر هم نسبت ب ویرایش قبل داره، شما توصیه میکنید که کتاب جدید رو بگیریم یا اینکه تغییرات نسبت به ویرایش چهار، مثل گذشته برای دانلود در سایت قرار میگیره؟

  • سلام
   لغات اضافه شده رو تا ۱۰ روز آینده روی سایت قرار خواهم داد.
   اگه با همون جلو رفتید، با همون ادامه بدید و نیازی به تهیه کتاب جدید نیست. گرچه اگه شروع نکرده باشید، کتاب جدید خیلی سریع تر هست.

 25. zdragon

  سلام و خسته نباشید من مقطع ارشد هستم و امسال کنکور دارم و رشتم روانشناسی هست
  من زبانم خیلی ضعیفه نمیدونم چیکار کنم منبع کنکور امسالم هم زبان عومی هست پیشنهاد شما برای من چی هست؟؟؟؟؟؟؟ایا این کتاب به تنهایی برام کافیه؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام
   یه سری توضیحات تو کانال تلگرام گذاشتیم که حتما توصیه می کنیم مطالعه کنید.
   همین کتاب برای شما کافیه اما اگه خیلی ضعیف هستید حتما باید کتاب های دبیرستان هم مرور کنید.
   موفق باشید.

 26. مهدی

  سلام آیا این دوکتاب برای ارشد زبان کافی است یا برای زبا ن تخصصی مدیریت باید کتاب دیگری تهیه کنم باتشکر از شما

  • سلام
   منظور شما از ارشد زبان چیه؟ ارشد مدیریت منظورتونه؟
   برای ارشد مدیریت کاملا کفایت است و منبع توصیه شده بسیاری از دانشجویان و رتبه های برتر مدیریت است.
   برای تخصصی چون باید متن بخونید، حتما لازمه که منبع دیگه ای هم تهیه کنید.

 27. morteza

  سلام استاد ، من چند سوال از خدمتون داشتم . من به کتاب های ۵۰۴ و ۴۵۰essential words for the toefl  و ۴۰۰must have words for the toefl کاملا مسلط هستم (حتی به لغات داخل متن) . سوال اولم اینکه که بسیاری از لغات کتاب زیر ذره بین ویرایش پنجم برای من کاملا آشنا هستند (بسیاری از لغات نیز جدید هستند) و معنی بسیاری از لغات را می دانم آیا این لغات را هم باید تیک ایت انجام بدم یا خیر ؟ سوال دومم اینه که در هنگام انجام تیک ایت حتما باید معنی دقیق فارسی نوشته شده رو به یاد داشته باشیم یا اینکه مفهوم کلی معنی را به یاد داشته باشم ، کافیست . سوال سومم اینکه به نظر شما من می تونم به درصد ۵۰ تا ۶۰ و یا حتی بیشتر فکر کنم ؟ در ضمن از اینکه سوالم طولانی شد معذرت می خوام .

  • سلام
   طبیعتا لغاتی که بلد هستید، در همون ابتدا تمام تیک ها خورده می شه و نیازی به مرور نیست ولی توصیه می کنم حداقل یک بار مثالهاشون رو بخونید.
   مفهوم کلی هم به باد داشته باشید کفایت هست.
   چرا نشه؟ درصد ۵۰ تا ۶۰ کاملا دست یافتنی است و اصلا رویاپردازانه نیست و با روزی ۱ ساعت مداوم تا کنکور دست یافتنی خواهد بود.
   موفق باشید.

 28. سید مهدی

  با سلام

  آیا امکان  خرید فایل الکترونیکی کل کتاب با خرید اینترنتی (و ارسال به ایمیل) وجود دارد.با تشکر

 29. مهدی

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ۱- اقای جهانشاهی من خواهان شرکت در کنکور دکتری مدیریت هستم. سوال بنده این است که کتاب تالیفی شما چند درصد کنکور دکتری مدیریت را به طور متوسط شامل می شود؟
  ۲- کتاب ۱۱۰۰ واژه نیز به طور متوسط چه میزان از کنکور دکتری مدیریت شامل می شود و اینکه آیا با کنار گذاشتن کتاب ۱۱۰۰ واژه امکان ۶۰ درصد زدن کنکور وجود خواهد داشت؟
  با تشکر از توجه شما

  • سلام
   بر اساس کنکور دو سال گذشته، از ۲۰ سوال واژگان و گرامر رشته شما، دو جلد زیر ذره بین، ۱۸ تست رو پوشش می داده و نیازی به منبع دیگه نبوده.
   تطبیقی از ۱۱۰۰ ندادم در زمینه دکتری اما به عنوان منبع تکمیلی و جنبی برای اون دو تست دشوارتر می تونه خونده شه.
   گرچه آینده واقعا قابل پیش بینی نیست و نظر ما بر اساس گذشته است. پاسخ تست های دکتری سال قبل رو که همون روز کنکور دکتری دادیم و تو سایت هست، حتما دانلود کنید و تطابقش رو مشاهده کنید.

 30. furuzan

  سلام .روزتون بخیر
  من سطح زبان متوسطی دارم و تا به حال هیچ کتاب لغتی رو به اتمام نرسوندم مثل۵۰۴
  به نظر شما با توجه به فرصت کمی که تا کنکور ارشد مونده،شما چه توصیه ای میکنید؟با کتاب زیر ذره بین شروع کنم یا اینکه اول برم سراغ کتاب واژگانی مثل ۵۰۴ یا تافل؟

  • سلام
   اگه ویرایش جدید کتاب رو تهیه کنید، نیازی به پیش مطالعه از کتابی نیست. در حد دانش دبیرستان کفایت هست.
   به نظرم مستقیم با زیر ذره بین شروع کنید حتما. سایر منابع رو پوشش جامعی داده.
   موفق باشید.

 31. نیلوفر

  سلام ، روزتون به خیر . 
  فک میکنم اول مناسب باشه که یه خسته نباشید و خدا قوت بگم برای چاپ جدید کتاب که اصلا اصلا قابل مقایسه نیست با چاپ قبلی که خوندنش انقدر زمان بر بود …
  سوالی دارم من شروع میکنم روز اول ۲۵ لغت رو میخونم و یه مربع رو پر میکنم ، روز دوم من اول لغات درس ۱ رو دونه دونه از خودم میپرسم تحت چه شرایطی مربع دوم رو تیک بزنم ؟ وقتی همه ی معنی های فارسی و همه ی سینونیمای انگلیسی رو بلد بودم ؟ اگر اشتباهه شما پیشنهادتون چیه ؟ و بعد کلمات مربوط به روز دوم رو بخونم و به همین ترتیب روز ۳ و …
  سواله من اینه که مثلا روز ۲۰ ام من در س ۲۰ رو میخونم ولی همیشه باید کتاب رو از صفحه اول و روز اول شروع کنم ؟و اینکه خب قطعا روز ۹ ۸ مربع درس اول پر شده حالا ممکنه یه لغت فقط ۲ تا تیک خورده باشه و ۶ تای دیگه ضرب در باشن تکلیف چیه؟

  • سلام حضور شما
   سپاس از لطف تون
   وقتی که معنی فارسی رو بلد بودید کفایت هست و می تونید تیک بزنید. سخت نگیرید خیلی که اگه ضربدر زیاد شه، شاید امیدتون از دست بره.
   روز ۲۰ ام طبیعتا باید روز ۱۳ تا ۲۰ رو بخونید (یعنی آخرین ۸ روز رو) و لزومی نداره که برید از اول اول بخونید! هر درس باید ۸ روز پشت سر هم خونده شه و تیکهای ۹ و ۱۰ و ۱۱ هم که توضیح داده شده.
   لغاتی که از هر درس می خونید و بعد از ۸ روز ضربدرش می مونه، باید روزهای بعدی صرفا همون لغات رو انقدر بخونید که به ۸ برسن.
   موفق باشید.

 32. pishkar

  باسلام
  این شماره من هست لطفاً منو توی گروه یا کانال تون اد بفرماید

 33. babak

  سلام با عرض خسته نباشید خدمت اساتید محترم ، عذر می خوام مترادف هایی که برای واژگان در کتاب آوردید باید با جدیت لغات اصلی حفظ بشه ؟ و سوال دیگه اینکه یکی از اساتید گفتند بهترین کار اینه که لغات گزینه های تست های ۱۰ سال اخیر کنکور را کامل یاد بگیریم ، خواستم ببینم از نظر شما این لغات باید در اولویت چندممون باشه ؟

  پیشاپیش ممنون از توجهتون

  • سلام
   مترادف ها اختیاری هستند.
   کلیه لغات تست های ۱۰ سال اخیر، فقط با این دقت در جلد ۱ زبان زیر ذره بین گردآوری شدن. یعنی همین لغات کتاب رو بخونین، تمام لغات ۱۰ سال اخیر هم خوندید.
   پس نیازی به منبع جانبی دیگه ندارید. مشاوره شون کاملا صحیح بوده.

   • babak

    یعنی مترادف ها اهمیت کنکوری ندارن و فقط برای یادگیری بهتر لغات اصلی آورده شدن ؟

    • اگه کسی زبان انگلیسی رو به زبان انگلیسی یاد بگیره طبیعتا بهتر از اینه که به زبان فارسی یاد بگیره.
     برای همین مهم هستن اما در حد کنکور اگه منظور شماست، می تونید ازشون بگذرید.

 34. میلاد

  سلام

  من یه سوال ذهنم رو درگیر کرده اونم اینکه این کتاب برای کنکور ارشد اموزش زبان انگلیسی جواب میده یا نه؟

  • سلام
   این کتاب برای آموزش زبان انگلیسی تنها یه پایه رو ایجاد می کنه و شما باید منابع خودتون رو برای زبان عمومی مطالعه کنید و حداکثر ۶۰ درصد با این کتاب پوشش داده می شه.

 35. میلاد

  سلام مجدد

  خیلی ممنون، فقط اینکه همونطورکه گفتین این ۶۰% برای هر سه بخش گرامر،لغت و ریدینگ محسوب میشه درسته؟ ینی میشه با اطمینان برای گرفتن۶۰% در بخش عمومی از این کتاب استفاده کرد؟ و اینکه کتاب GRE/3500 حتما باید برای بخش لغات خونده بشه؟

  • ما کتاب رو بر اساس کنکور زبان ننوشتیم برای همین رصد دائمی از این کنکور نداریم که بخوایم نظر قطعی بدیم. برای همین توصیه می کنیم که حتما از همون منابع لغت استفاده کنید. لغات این کتاب جامع هستن اما برخی از لغاتی که تو آزمون زبان مطرح می شه، دارای کارکرد کمتری هستن که صرفا برای داوطلبان گروه زبان مفیده و برای همین اون لغات توی کتاب پوشش داده نمیشه.

 36. میلاد

  مجدد سلام و بازم هم عذرخواهی میکنم بابت سوال های پیاپی
  بخاطر خواهش دوتا از دستانم خواستم بپرسم که ایا این کتاب برای زبان عمومی رشته تربیت بدنی و پژوهشگری علوم اجتماعی هم تاثیر دارد یا خیر
  ممنون از زحمت های شما

  • سلام مجدد حضور شما
   کتاب زبان عمومی زیر ذره بین، بر اساس کنکورهای ۱۰ سال اخیر کلیه رشته های برگزار شده توسط سازمان سنجش نوشته شده و طبیعتا برای اون رشته ها هم تاثیر داره. جلد ۳ یا ۲ که تست کنکور داره رو نگاه کنید، کد رشته ها و اسم رشته ها رو توشون زدیم. همه رشته ها رو شامل می شه چون زبان عمومی، عام هست.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

Top