Google صفحه پشتیبانی آنلاین جلد 1 زیر ذره بین 95 |

زبان عمومی دکتری و ارشد

جهانشاهی - یوسف زاده

صفحه پشتیبانی آنلاین جلد ۱ زیر ذره بین ۹۵

آخرین به روز رسانی در 19 دی 1396

پشتیبانی جلد 1 ویرایش 5 به اتمام رسید و این صفحه به روز نخواهد شد. این صفحه 17 ماه فعال بود و به طور مرتب بروز شده است. می‌توانید هرآنچه نیاز دارید در این صفحه پیدا کنید. از طریقه مطالعه کتاب گرفته تا فایل صوتی تلفظ واژگان کتاب و ده سری تست اضافی و … . امیدواریم مفید بوده باشد. بخش کامنت‌ها و ارتباط شما با ما برای همیشه باز خواهد ماند.

توجه بسیار بسیار مهم:

چنانچه محتوای کتاب شما سیاه و سفید است (سیاه و آبی نیست)؛ یعنی کتاب شما جعلی است و کتابفروشی‌ای که از آن تهیه کرده اید، بطور غیرقانونی و بصورت دزدی، از کتاب کپی می‌کند. خواهشمند است در صورت مشاهده این مورد، حتما حتما یا در پایین این مطلب کامنت گذارید و یا به آیدی @ZabanZireZarrebin در تلگرام پیام دهید. لطفا به دوستان خود که قصد خرید کتاب دارند اطلاع دهید. عکس زیر نمونه کتاب دزدی است که توسط باند قاچاق کتاب کپی شده است:

کتاب فوق کاملا شبیه نسخه اصلی است اما صرفا سیاه و سفید و بی کیفیت است.

با سلام حضور دانشجویان عزیز

مطالب بسیار مهمی در پایین در مورد طریقه مطالعه جلد 1 و همچنین فایل‌هایی که برای مطالعه بیشتر ممکن است لازم داشته باشید قرار گرفته است. این صفحه تا آبان سال 1396 به مرور تکمیل خواهد شد.

توضیحات قرارگرفته در این صفحه صرفا مخصوص خریداران جلد 1 زبان عمومی زیر ذره بین ویرایش (پنجم) است. استفاده از آن برای سایر افراد، شرعا، قانونا و اخلاقا نادرست است. لطفا از انتشار این آدرس خودداری کنید.


به روزرسانی 4 آذر 1396

طریقه مطالعه جلد 1 در زمان محدود یا بخش‌های مهم

پاسخ این سوالات رو در فایل صوتی زیر خواهید شنید:

اگه نخوام کل کتاب رو بخونم، یا بخوام بخشهای مهم کتاب رو بخونم، چیا رو بخونم؟ اگه وقتم محدود باشه و نرسم یا درسام زیاده کجاها رو حتما حتما باید بخونم؟

دانلود فایل صوتی


به روزرسانی 19 دی 1396

دانلود لغات اضافه شده به ویرایش ششم (تغییرات)

شما می توانید لغات اضافه شده به ویرایش 6 را نسبت به ویرایش 5 که در اختیار دارید، به صورت رایگان و با تکمیل فرم زیر دانلود نمایید. فایل PDF این 67 واژه برای شما ایمیل خواهد شد. این لغات اولویت کمتری دارند و خواندن آن‌ها پس از اتمام لغات کتاب توصیه می‌شود.

اسم شما*

ایمیل شما* (بدون www.!)

رشته کنکوری شما*

سوال زیر را فقط بر مبنای ویرایش 5 کتاب جلد اول زبان زیر ذره بین پاسخ دهید.*

مایه خرسندی است یادگاری، نقد یا نظر شما بر دیوار سایت مان (اختیاری)

نوشته تصویر را وارد نمایید.*
captcha

من ویرایش پنجم کتاب جلد اول زبان عمومی زیر ذره بین را خریداری نموده ام و کاملا آگاه هستم که این فایل تنها ویژه خریداران کتاب است و همچنین آن را در فضایی دیگر به اشتراک نخواهم گذاشت.

اگر تاخیری در دریافت فایل داشتید، مجدد فرم را تکمیل کنید. ممکن است به جهت حجم درخواست، سیستم در زمانهایی با اخلال در ارسال ایمیل مواجه گردد. اسپم را نیز حتما چک کنید و در صورت مشاهده فایل در پوشه اسپم، بر روی NOT SPAM کلیک کنید.


به روزرسانی 19 دی 1396

دانلود تلفظ صوتی کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین

این شامل فایل صوتی کلیه دروس زبان زیر ذره‌بین است. فایلهای صوتی توسط مولف اجرا شده است. برای ذخیره کردن این فایل‌ها، کافی است بر روی آن‌ها کلیک راست کرده و گزینه save target as یا save link as را انتخاب کنید و اگر از تلفن همراه استفاده می‌کنید، کلیک طولانی کرده download link را انتخاب نمایید.

بریدن این فایل‌ها و استفاده از آن در نرم‌افزارها و سایر کتب و یا انتشار آن در فضای مجازی هیچگونه رضایت مولف را به همراه ندارد و شرعا حرام است. اشتراک‌گذاری اصل فایل‌ها و یا ادیت‌شده آن‌ها نیز شرعا حرام است. لطفا با افرادی که درخواست می‌دهند و عنوان می‌کنند کتاب را دارند به اشتراک نگذارید و آن‌ها را راهنمایی کنید تا شخصا این فایل‌ها را دانلود نمایند.

فایل صوتی پیش‌گفتار و توضیح اولیه

روز 14 (-)

روز 28 (-)

روز 42 (-)

روز 56 (-)

روز 70 (-)

روز 84 (-)

به اتمام رسید


به روزسانی 23 شهریور 1396

دانلود آزمون رایگان شماره 1 تا 10

 • آزمون 1: از روز اول تا روز پنجم
 • آزمون 2: از روز اول تا روز دهم (با تاکید بر روز 6 تا 10)
 • آزمون 3: از روز اول تا روز سیزدهم (با تاکید بر روز 11 تا 13)
 • آزمون 4: از روز اول تا روز سیزدهم (مروری)
 • آزمون 5: از روز پانزدهم تا روز نوزدهم
 • آزمون 6: از روز پانزدهم تا بیست و یکم (با تاکید بر روز 20 و 21)
 • آزمون 7: از روز پانزدهم تا بیست و چهارم (با تاکید بر روز 22 الی 24)
 • آزمون 8: از روز پانزدهم تا بیست و هشتم (با تاکید بر روز 25 تا 28)
 • آزمون 9: از روز بیست و نهم تا سی‌وسوم
 • آزمون 10: از روز سی‌وچهارم تا چهلم

کلیه آزمون‌ها را از فرم زیر و در یک ایمیل دریافت خواهید کرد.

جهت دریافت فایل باید فرم زیر را تکمیل نمایید. فایل آزمون در لحظه برای شما ایمیل می‌شود. اگر بیش از 1 دقیقه زمان برد و فایل را دریافت نکردید، حتما spam را چک کنید و اگر آنجا هم نبود، مجدد فرم را تکمیل کنید. ایمیلهایی که در spam هستند، لینک دانلودشان غیرفعال است پس حتما بر روی not spam کلیک کنید.

اسم شما (required)

ایمیل شما (بدون www.!) (required)

رشته کنکوری شما (required)

سوال زیر را فقط بر مبنای ویرایش 5 کتاب جلد اول زبان زیر ذره بین پاسخ دهید. (required)

مایه خرسندی است یادگاری، نقد یا نظر شما بر دیوار سایت مان (اختیاری)

نوشته تصویر را وارد نمایید. (required)
captcha

من کتاب جلد اول زبان عمومی زیر ذره بین را خریداری نموده ام و کاملا آگاه هستم که این فایل تنها ویژه خریداران کتاب است و همچنین آن را در فضایی دیگر به اشتراک نخواهم گذاشت.


به روزسانی 27 خرداد 1396

پاسخ چند سوال متداول در مورد مطالعه جلد 1

❓ اگه حجم مرور (واژه های ضربدرخورده)، موقع خوندن واژگان زیاد شد، چه کنیم؟
✔✔ پاسخ:
حتما در این صورت برحسب سنگینی و میزان واژه های ضربدر خورده و مروری، یه 2 تا 4 روز، واژه جدید نخونین و روی قدیمیا تمرکز کنین تا ملکه ذهن بشن.
بعد که بر قدیمی ها مسلط شدید و آرامش فکری پیدا کردین، ادامه بدین. این کار رو میتونین هرچند روز یکبار انجام بدین تا از نظر فکری همیشه آسوده باشید.

❓ آیا مترادف لغات رو لازم هست حفظ کنم؟
✔✔ پاسخ
برای افرادی که سطح خوبی ندارند، حفظ کردن این مترادفها اصلا لزومی نداره. گرچه نگاه سر سری انداختن. خالی از لطف نیست و ویرایش جدید کتاب ناخوداگاه شما رو به این سمت میبره که لغات رو گروهی حفظ کنین و نه تک تک.
پس مترادف رو سخت نگیرید و در گام اول ازش بگذرید.

❓آیا حفظ کردن لغات جدید توی مثالها لازمه؟
✔✔ پاسخ
اول از همه این سوال رو پاسخ بدین که آیا لغات دبیرستان رو مسلط هستین؟ ممکنه همه بگن دبیرستان که چیزی نیست… اما تجربه ما میگه که خیلیا یادشون رفته و بهتره نگاهی بهش بندازن. خیلی از این واژگان مثالها از اون دسته هستند.
تعدادی از مثالها هم واژگان سخت تر دارن. اینها اگه مهم باشن بعدا بعنوان لغت اصلی اومده و اگه نباشن هم دیگه تکرار نمیشن. پس اونها رو بسپارید به زمانشون و سر موقع یاد بگیرید.

❓در یادگیری واژه ها چه کارهایی رو حتما انجام بدم؟
✔✔ پاسخ
1⃣ حتما ریشه و پیشوند و پسوند رو بخونین. (موقع خوندن ریشه و پیشوند و پسوند نیاز نیست لغات رو حفظ کنین بلکه هدف اصلی اینه که با اجزای یه لغت و معانیشون آشنا شید. پس معنی ریشه و پیشوند و پسوند رو سعی کنین توی مثالهایی که زده شده شناسایی کنید. لغات رو به موقعش حفظ میکنید.)
توی کتاب زبان دکتری زیر ذره بین یا جلد 1 کتاب زبان زیر ذره بین تمام این ریشه ها و پیشوندها و پسوندها هستند.
2⃣ حتما مثال واژگان رو بخونین. مهمتر از این نداریم! یادگیری یه لغت در جمله مهمترین تکنیک برای آموختن کارکرد اون واژه هست.
3⃣ حتما تلفظ واژه هم که توی ویرایش 5 جلد 1 زبان زیر ذره بین هست رو بخونین. لغات رو یاد بگیرین که درست تلفظ کنین.
4⃣ حتما اگر از لایتنر یا تیک ایت استفاده میکنین، بهش پایبند باشین. نپرسین که کدوم بهتره. هر دو خوب هستند. هر دو برای بخاطر سپاری هستند و ربطی به زبان ندارن و برای همه دروس کاربردی هستند. فقط از هرکدوم استفاده میکنید، تا آخرش برید جلو و با حرف بقیه تغییرش ندین.

❓روزی چند ساعت برای زبان لازمه؟
✔✔ پاسخ
این سوال بشدت بستگی به سطح فرد داره. یه عدد متوسط، 1 ساعته اما معمولا در شروع این عدد بیشتر هست (مخصوصا برای کسانی که سطح خوبی ندارن). پس دنبال عدد دقیق نباشید اما تداومِ مطالعه مهمترین چیزه. نیم ساعتِ پیوسته بهتر از 3 ساعتِ چند روز یکبار هست. سعی کنید هر روز هرچند کوتاه، زبان رو دنبال کنین.

❓آیا میشه با سرعت کمتر/بیشتری کتاب رو خوند؟
✔✔ پاسخ
پاسخ مثبته. بستگی به سطحتون میتونید، دو درس رو یکی کنید یا یک درس رو نصف کنین. خیلی پایه زبان شما ربط داره. حتما یه سری جاها که حجم درس نخونده و مرور زیاد شد، دیگه درس جدید نخونید و چند روز مرور کنین تا از حجم تلنبار شده لغت ضربدر خورده کم شه و بعد برید جلو. این استاپ ها لازمه. مثلا روز دهم رو 3 روز کش بدین و صرفا مرور کنین تا مرورها تموم شه و بعد برید روز یازدهم… یا هر زمان دیگه ای که برای شما منطقی بود.

❓من لغات زیادی بلدم اما نمیتونم ترجمه کنم؟
✔✔ پاسخ
مهم ترین دلیلش اینه که گرامر نخوندین. گرامر زیربنای زبانه. از دستش ندید.


به روزسانی 19 خرداد 1396

طریقه استفاده از تیک ایت اصلاح شده

فایل صوتی را گوش کنید. همچنین به‌روزرسانی 10 فروردین را اگر پیش از این ملاحظه نکرده‌اید، حتما نگاهی بیندازید. (در فایل به آن به روزرسانی اشاره می‌شود.)

دانلود فایل


به روزسانی 10 فروردین 1396

پاسخ سوال متداول در مورد فراموشی لغات

❓❓سوال متداول
من هر لغتی که می خونم، شک دارم حفظ شدم یا همینجوری الکی و از روی ترتیبش، معنیش یادم مونده! می‌ترسم بعدا از یادم بره. چی کار کنم؟

✔✔پاسخ
هر لغتی رو که خوندین، یه کاغذ سفید کنار دستتون بذارید، بعد از اینکه معنیش رو درست گفتید، بدون نگاه مجدد بهش، سعی کنید لغت رو به انگلیسی روی کاغذ بنویسید، همینطور (ترجیحا با صدای بلند) تلفظش کنید. (لغتی که معنیش رو درست بگید، بتونید بنویسیدش و تلفظش رو صحیح بفهمید بدون شک تو ذهنتون باقی مونده) ؛ خدا رو شکر ویرایش جدید جلد 1 زبان زیر ذره بین تلفظ همه لغات کنکور ارشد و دکتری رو داره.
اگر یکی از اینها درست نبود، مثلا نتونستید لغت رو بنویسید یا تلفظش رو غلط گفتید، حق ندارید تیک بزنین. یعنی اون لغت رو ممکنه توی متن بعدا ببینید و خیلی ساده با لغت مشابهش اشتباه بگیرید.
پس یه کاغذ به فرآیند یادگیری لغتتون اضافه کنید و دست به قلم شید. شدیدا تاثیر مثبتش رو حس خواهید کرد و شانس فراموشی کاملا کاهش پیدا می کنه. (اینجوری مطمئن هستید هرچیزی که تیک خورده، حقش بوده واقعا!)


به روزسانی 7 فروردین 1396

دانلود 80 واژه از کتاب 504 که در کتاب زبان عمومی زیر ذره بین نیست.

در این فایل، 80 لغت از کتاب «504 Absolutely Essential Words» ذکر شده‌اند که از کتاب مرجع کنکور ارشد و دکتری؛ زبان عمومی زیر ذره‌بین؛ آگاهانه حذف شده اند. این لغات یا بسیار ساده‌اند، یا با فرهنگ ما جور نیستند و یا انقدر کم استفاده‌اند که شانس مطرح شدنشان در کنکور ناچیز است. از میان این لغات، 15 لغتی که با علامت مشخص شده‌اند، نسبت به سایرین مهم‌تر هستند و بد نیست در صورت اتمام کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین، به آن‌ها نیم‌نگاهی بیندازید.

طبیعی است کتابی که 100 درصد لغات 504 را پوشش دهد، کتاب ضعیف، کپی‌کار و بدون خلاقیتی است چرا که لغاتی مثل minimum، maximum، data، topic، document، reject، final، site، cinema و … انقدر ساده و پیش‌پا افتاده‌اند که مربوط به دوران راهنمایی و دبیرستان هستند و نباید وقت دانشجو را با ذکر مجدد آنها گرفت. از طرفی بسیاری از دیگر لغات نیز با فرهنگ ما سازگار نیستند یا به شدت کم استفاده‌اند: «مثل دوهمسری، زنبور بی‌عسل، سردخانه جنازه، شرط‌بندی، زندانبان زن، آموزش مختلط، روکش مبل و …»

موفق باشید

pdf-icon


به روزسانی 13 آذر 1395

طریقه مطالعه لحظه آخری و فشرده جلد 1 زبان عمومی زیر ذره بین ویژه دانشجویان دکتری و ارشد

افرادی که استرس دارن، هنوز شروع به خوندن نکردن، نگران از حجم مطالب کتاب هستن، لغات مشابه کنار هم براشون دشوار هست و یا راه درست خوندن رو هنوز پیدا نکردن حتما مطالب پایین رو گوش بدن.

دانلود فایل


به روزسانی 4 آبان 1395

برنامه کلاسهای زبان عمومی پاییز


به روزسانی 4 آبان 1395

پاسخ به سوال متداول در مورد لغات هم معنی در یک درس

شاید سوال شما هم باشه که لغات هم معنی تو یه درس فلسفه ش چیه و آیا اساسا کار رو سخت می کنه یا راحت؟ من لغت اولی رو که بلدم، بقیه رو دیگه نمی‌خونم و با خودم می‌گم همه رو بلدم! این خیلی بده که! آیا بعدا این لغات یادم می مونه یا یه لذت لحظه ایه؟ اصلا فلسفه این چیدمان چیه و چرا چیدمان لغات تو دروی اینجوریه؟ حتما اگه دغدغه این چنین دارید، فایل صوتی پایین و نظر مولف کتاب رو گوش بدید:

دانلود فایل


به روزسانی 1 آبان 1395

دانلود فهرست مطالب کتاب

این فایل، فهرست مطالب جلد 1 ویرایش جدید (شامل فهرست روزها و صفحه مربوط به روزها) هست. ارسال شده از طرف جناب آقای آریان مبرهن از گیلان. سپاس از ایشون.

pdf-icon


به روزسانی 15 مهر 1395

دانلود فایل صوتی طریقه صحیح مطالعه کتاب

در فایل صوتی زیر می توانید طریقه مطالعه جلد 1 زبان عمومی زیر ذره بین را از نگاه مولف کتاب ملاحظه کنید. حتما به این فایل پیش از شروع به مطالعه گوش دهید (مدت زمان فایل 20 دقیقه است):

دانلود فایل


به روزسانی 14 مهر 1395

پاسخ برخی سوالات متداول

❓❓من ویرایش قبلی رو یه مقدار خوندم اما برحسب علاقه شخصیم، ویرایش جدید رو هم خریدم. الان که جای درسها فرق کرده چی کار کنم؟
پیش از هرچیز شما که هر دو ویرایش رو دارید، حتما از ویرایش جدید برید جلو. ویرایش قبلی رو هم به دوستتون هدیه بدید تا یه دوستتون بتونه به منبع کامل دسترسی داشته باشه. به هنگام مطالعه لغاتی رو که از قبل بلدید، ازشون می پرید و کارتون سریع تر میشه اما حتما بر اساس درسنامه جدید برید جلو. از مثالهای ترجمه دار هم غافل نشید و بی شک اونها رو هم مطالعه کنید.

❓❓من 5 درس/ 10درس/20درس/ 50درس خوندم، تست بزنم؟
برای شمایی که زمان زیادی دارید حتما سعی کنید که کل لغات رو بخونید و بعد تست کنکور بزنید. تست کنکور برای دو تا سه ماه آخره و سعی کنید با قدرت کامل برید سراغشون که یه موقع با دانش ناقص ناامید نشید و وسط راه دست نکشید.
پس تست بمونه برای سه ماه پایانی و حیفه از الان تست واژگان بزنید و اون موقع بدون تست بمونید.


به روزسانی 8 مهر 1395

دانلود پی دی اف لغات حذف شده از کتاب

شما می توانید لغات حذف شده از کتاب ویرایش 5 نسبت به ویرایش 4 را به رایگان با تکمیل فرم زیر دانلود نمایید.

فایل PDF این 54 واژه برای شما ایمیل خواهد شد. این لغات با توجه به اولویت کمتری که داشتند حذف شدند و خواندن آن‌ها پس از اتمام کلیه لغات کتاب توصیه می‌شود. این لغات بیشتر برای داوطلبان آزمونهای بین‌المللی مناسب است.

اسم شما (required)

ایمیل شما (required)

رشته کنکوری شما (required)

سوال زیر را فقط بر مبنای ویرایش 5 کتاب جلد اول زبان زیر ذره بین پاسخ دهید. (required)

مایه خرسندی است یادگاری، نقد یا نظر شما بر دیوار سایت مان (اختیاری)

نوشته تصویر را وارد نمایید. (required)
captcha

من کتاب جلد اول زبان عمومی زیر ذره بین را خریداری نموده ام و کاملا آگاه هستم که این فایل تنها ویژه خریداران کتاب است و همچنین آن را در فضایی دیگر به اشتراک نخواهم گذاشت.

اگر تاخیری در دریافت فایل داشتید، مجدد فرم را تکمیل کنید. ممکن است به جهت حجم درخواست، سیستم در زمانهایی با اخلال در ارسال ایمیل مواجه گردد.

facebook-زبان-عمومی
google-plus-زبان-عمومی

Instagram-General-English-زبان-عمومی

این صفحه مرتبا به روز خواهد شد.

64 کامنت برای صفحه پشتیبانی آنلاین جلد ۱ زیر ذره بین ۹۵

 1. محمد حسین

  کتابتون عااااااااااالیه
  هیچی کم نداره
  به من خیلی کمک کرده که دایره لغاتم زیاد بشه
  ممنون ازتون

 2. فاطمه

  شما فوق العاده اید ?

 3. نغمه

  با سلام و وقت بخیر
  من پارسال کنکور کامپیوتر شرکت کردم و زبان رو ۵۵ درصد زدم…متاسفانه رتبه ی دلخواهم رو نیاوردم.
  و امسال قصد دارم دوباره شرکت کنم.من هر ده سوال اول که مربوط به لغت بود درست جواب دادم ..مشکلم بیشتر رو پنج سوال بعدش یعنی کلوز تست هاست… .و بعد قسمت زبان تخصصی.
  در خال حاضر هم جلد اول ویرایش پنجم,جلد دوم چاپ هفتم , جلد سوم چاپ اول رو دارم.
  اگر راهنمایی و کمکی دارید که من بتونم ضعفم رو در قسمت هایی که عرض کردم خدمتتون برطرف کنم,ممنون میشم.
  با تشکر

  • سلام حضور شما
   همونطور که دقت کردید آزمون پارسال ساده بود و نمیشه ملاک قرار داد. حتما روی واژگان هم جدی کار کنین. حداقل لغات با تکرار ۲ و بیشتر رو بخونین. برای گرامر هم درسنامه رو بخونین (روزنامه وار) و تست بزنین و تو تست زنی بهتر یاد خواهید گرفت. موقع زدن ۱۰۰ تست اول گرامر از کنکورها از خودتون آزمون نگیرید و فقط فکرتون یادگیری باشه.
   بعدش یاد می گیرید و می تونید از خودتون توقع داشته باشید.
   برای تخصصی هم فیلم آموزشی زبان تخصصی رو ببینید که توی اخبار و اطلاعیه ها هست.
   موفق باشید.

 4. Mostafa

  سلام خسته نباشین شما همینجا گفتین برای خوب معنی کردن با ید گرامر بلد باشین این منو به فکر برد حالا میخوام کتاب گرامر که فکر کنم جلد دو باشه رو بگیرم تو جلد یک گفتین فرض شده دانشجو تو لغات حداقل هایی داشته که من تو لغات داشتم حالا میخوام بدونم ایا تو گرامر هم باید حداقل هایی داشته باشیم؟ البته من سوالی کردن و منفی کردن جمله رو بلدم و کاربرد فعل های کمکی و اینکه بین دو فعل باید to بیاد رو هم تا حدودی نه در حد تسلط بلدم میخوام بدونم سطح گرامرتون از کجا شروع میشه؟ممنون.

  • سلام حضور شما
   همین سطح تقریبا کافیه. در حد دبیرستان کفایت هست برای هرکدوم از کتابهای زبان زیر ذره بین. بعدش می تونین شروع کنین.
   گرامر ارشد = جلد ۲
   گرامر دکتری = کتاب زبان دکتری زیر ذره بین

 5. sina

  سلام خسته نباشید من کتاب یک و دوی زبان عمومی رو گرفتم خوب بود فقط چون لغت های هم معنی کنار هم قرار گرفتن تیک ایت اصلاح شده بکار نمیاد و فکر می کنم که اگه درس ها رو به صورت موضوعی می گذاشتین بهتر می بود اینجوری هم تیک ایت بکار میومد هم فرایند حفظ لغت سریعتر صورت می گرفت ولی کتاب دوم بی نقص بود این انتقادم جهت کمک به شما بود.یک سوالم داشتم به نظر شما نرم افزار
  Oxford Advanced Learner’s Dict خوبه برای کمک در یادگیری لغت های دوره دبیرستان یا نه؟ باتشکر

  • سلام حضور شما
   الان هم درسها به صورت موضوعی هستند. من فک کنم هنوز ۵ درس اول هستید و اگه برید جلو متوجه این امر می شید.
   توی بخش سوالات متداول همین صفحه، می تونید پاسخ به این ابهام رو پیدا کنین.
   نرم افزار آکسفورد، صرفا دیکشنری هست و ارتباطی به لغات دبیرستان نداره. لغات دبیرستان رو می تونید از همین صفحه دانلود کنید تا مطالعه تون ساده تر شه.
   موفق باشید.

 6. شایان

  سلام
  اول میخواستم تشکر کنم برای کتاب عالیتون
  ۳ تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید
  ۱- من وقت زیاد دارم و میخوام طبق گفته ی شما هرروز نصف کلمات هر درس رو بخونم اگه به این روش پیش برم تکنیک تیک۸ به چه صورت باید پیاده سازی کنم؟ همچنین تیک های ۹و۱۰و۱۱ رو؟ صبر کنم یک درس کامل بشه بعدش تیک کل لغتای اون درسو بزنم یا هر نصفه درس که میخونم تیک نصف قبلی درس رو بخونم و بزنم؟
  ۲- برای یادگیری لغات باید حتما همه ی معانی رو بصورت دقیق حفظ کرد؟یعنی مثلا کلمه establish سه معنی برپا کردن ، بنیان نهادن، ثابت کردن رو داره حتما باید هر سه رو به همین صورت حفظ کنیم یا مثلا بجای این سه تا توی ذهنم مثلا بگم خب establish new rule میشه ساخت قانون جدید کافیه؟ نمیدونم منظورمو فهمیدید یا نه 🙂 الان یه وسواس شدیدی پیدا کردم مثلا تا هر سه تا معنی رو به صورت دقیق حفظ نشم تیک رو نمیزنم تا الان همش ضربدر زدم اینجوری پیش نمیره چون خیلی از واژه های هم معنی هم کنار هم هستند خصوصا اینکه خودتونم تاکید کردید مثلا budget با designate کاربرد های متفاوت داره جداگونه یاد بگیرید
  ۳- در صفحه ۴۷ لغت admission مثال سومش نوشته چقدر اونها برای ورودیه هزینه کردند؟ مگه نباید بشه اونها چقدر برای ورودی هزینه میگیرند؟ یا من اشتباه میکنم؟

  • سلام حضور شما
   سپاس از شما
   ۱٫ وقتی شما درس رو بشکونین، طبیعتا به جای ۱۱۰ درس، ۲۲۰ درس دارید. و وقتی می گیم به بقیه روز قبلی رو مرور کنن، شما نیم روز قبل رو مرور می کنین و الی آخر. هیچ فرقی نداره و فقط هر درس شما معادل نیم درس سایرین می شه.
   ۲٫ باید یاد بگیرید که اینا سه معنی نیست. مثلا برپا کردن، بنیان نهادن، ایجاد کردن، … اینا یه معنی هست. شاید توی یه جمله این معنی قشنگ باشه و شاید توی یه جمله دیگه یه معنی دیگه. پس اشتباه نکنید و نگید سه معنی. یه معنی هست.
   اما گاها کلمه ای هست که یه معنیش می شه دستمال کاغذی یه معنیش هم میشه بافت. خب طبیعتا اینها فرق داره و باید هر جفتش رو بلد باشید. کلا هم سخت نگیرید انقدر.
   ۳٫ بله صحیح می فرمایید.
   ۴٫ حتما فایلهای صوتی بالا رو گوش بدید. راه رو خیلی خوب نشونتون می ده

   • بهار کیانی

    سلام ببخشید . من نمیتونم وارد تلگرامتون شم باین که ثبت نام کردمو شما هم به ایمیلم ازمون ها رو فرستادین . وقتی وارد صفحهی تلگرامتون میشم که جوین شم پیعام میاد sorry this chat dosn,t seem to exist
    اینم بگم که تعدا کانالام زیادنیست که حجم گوشیم پرباشه
    میشه لطف کنید منو عصو تلگرامتون کنید .ممنون میشم .

 7. Ata_Zb

  سلام جناب استاد جهانشاهی
  ببخشید در مورد جلد اول کتاب یه سوالی داشتم
  تو قسمت آموزش ساخت واژگان ما چجوری باید یاد بگیریم ترکیب ها رو ؟ منظورم اینه که مثلا اون لغاتی که اونجا آوردین رو بخونیم و بفهمیم چی به چیه ؟

  • سلام حضور شما
   حفظ لغت مهم نیست. حفظ قاعده و ریشه مهم هست. لغت رو به موقع خودش و در درس مربوطه یاد میگیرید. قراره این ریشه و پیشوند و پسوند به شما دید بده.

 8. Marzieh

  سلام و خسته نباشید.
  استاد لازمه که حتما مبحثه پیشوند و پسوند خونده باشه بعد بریم سراغ لغت؟من خوندمش ولی احساس میکنم بدتر گیج شدم

  • سلام
   شدیدا توصیه می شه بخونین و بعد برید سراغ لغات.
   دلیل گیج شدن شما نمی دونم! اما ریشه و پیشوند و پسوند اساس زبانه و توضیح طریقه خوندنش هم در مقدمه اول همون بخش اومده.
   اصولی ترین روش یادگیری واژگان هست و همه جای دنیای استفاده می شه و صد در صد تست شده هست.

 9. Saeedeh

  سلام استاد وقت بخیر.ممنون از این کتاب گرانبها و آزمونهایی که در اختیارمون قرار میدید.یک سوال داشتم من به  آزمون ۱ و ۲ نرسیدم برای آزمون ۳ از ابتدا بخونم یا فقط روزهای آزمون ۳؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • سلام
   واضحه که شما باید از ابتدای ابتدای ابتدا بخوانید. یعنی از ریشه و پیشوند و پسوند….
   این آزمونها برای سالها در این صفحه خواهد ماند و هر فردی در هر زمانی به اینجا مراجعه کرد، تنها پس از اتمام مبحث مورد نظر باید از خود آزمون بگیرد. برنامه صحیح را نیز بر اساس آزمون خراب نکنید.
   موفق باشید.

 10. اکبری

  با سلام

  فایل آزمون ۲ ، ارسال به ایمیلم نمیشه .چند بار امتحان کردم.چی کار کنم؟

  • سلام حضور شما
   فرم و لینک بدون مشکل هستند. حتما سوال رو اشتباه پاسخ می دید. تا کنون تعداد زیادی از خوانندگان دانلود کردن. اگر مشکل ادامه داشت، به آیدی تلگرام ما پیام بدین.

 11. mahmoud

  سلام
  استاد یه سوالی دارم، اصل بر اینه که هر لغت ۸ تا تیک بخوره ؟
  مثلا اگه یه لغتی توو ۸ روز ، ۵ تا تیک و ۳ تا ضربدر بخوره ، توو روز نهم باید دوباره این لغت رو بخونیم ؟ اگه قرار بر این باشه، توو روز نهم اگه معنای لغت رو یادمون باشه، باید یکی از ضربدرا رو حذف کنیم و به جاش تیک بزنیم ؟! و این عمل رو تا کامل شدن تعداد ۸ تیک ادامه بدیم ؟؟
  یا اینکه دوباره از اول باید یک دوره ۸ روزه رو برای اون لغت طی کنیم ؟؟
  با تشکر

  • سلام
   دقیقا
   کتاب جدید که ۱۱ تیک داره و نه ۸ تیک اما برای تیکها، باید همه ۸ تا خونه تیک بخوره، اگر ضربدری موند، باید تو روزهای بعدی ادامه بدید و بعد از اینکه درست به خاطر آوردید، ضربدرها رو پاک کنید و جاشون تیک بزنین…
   نیازی نیست از اول طی کنید. تو مثال شما همون ۳ تا ضربدر رو انقدر بخونید تا تبدیل به تیک شه کافیه. مثل لایتنر از نمیره خونه اول!

 12. سلام ببخشید تلفظ لغات کتاب رو کجا دانلود کنیم؟

 13. سلام
  بطور کامل با کنکور تطابق داره. فقط برای تخصصی، بر حسب رشته تون باید تست های زبان تخصصی تون هم بزنید حتما

 14. مجید

  با سلام.

  برای دانلود فایل PDF، هم بدون VPN و هم با VPN نمی شه captcha را دید تا ثبت نام برای دریافت فایل کامل شه، باید چه کار کنم؟

  • سلام
   اونطور که ما چک کردیم، captcha بدون مشکل هست.
   شما رفرش کنید یا اگه نشد، روی اون کلیک راست کنید و open image in new page رو کلیک کنید تا تو صفحه جدید حتما براتون نمایش داده بشه.

 15. اکبری

  با سلام و خسته نباشید.خیلی ممنون از انرژی که برای ما صرف میکنید.میخاستم بپرسم آیا برای زبان تخصصی ارشد رشته شیمی کتاب مناسبی را سراغ دارید؟البته من دو جلد کتاب شما را تهیه کرده ام و در حال مطالعه هستم.با تشکر فراوان

  • سلام حضور شما
   کتاب دقیق نمی دونم. کتابی رو تهیه کنید که تست های ۸۵ تا ۹۵ رشته شما رو با پاسخ تشریحی داشته باشه. این بهترین گزینه برای کلیه رشته هاست.

 16. naghmeh

  سلام وقتتون بخیر..
  من جلد ۱ چاپ دهم , جلد ۲ چاپ هفتم,جلد ۳ هم چاپ اول رو دارم.
  میخواستم بدونم هم برای جلد ۱ و هم جلد ۲ ویرایش جدید دادین یا فقط جلد ۲ ؟
  و اینکه متوجه شدم در ویرایش جدید جلد ۲ ,کلوزتست تالیفی ۲۰ سری هست اما در چاپ هفتم ۱۶ سری کلوزتست تالیفی هست.میخواستم بدونم این ۱۶ سری کلن حذف شدن و ۲۰ سری جدید جایگزین شدن یا فقط ۴سری جدید کلوز تست یه ۱۶سری قبل اضافه شد ؟
  من این کتاب رو ابان ماه خریدم ولی انگار ویرایش جدیدش تغییرات زیادی داشته:(

  • سلام حضور شما
   به جز جلد ۲، شما سایر کتابهاتون آخرین چاپ هستند.
   ۲۰ سری کلوز جدید اضافه شده و اون ۱۶ سری از کتاب حذف شده اند.
   اما نیازی نیست جدید رو بخرید. همون قبلی هم عالی هست و مطالعه اش کنید بدون مشکل

 17. طالبی

  من قصدشرکت درآزمون ارشدامسال روندارم برای سال آینده میخوام شرکت کنم واین روشی که برای مطالعه فرمودید برای من حجیم وزمانبر هست چون شاغلم وسرکارمیرم اونقدوقت ندارم به این فشردگی بخونم کتاب رو باتوجه به اینکه زمان زیادی تاکنکور ارشددارم به نظرشماچطور کتاب روبخونم که موثرباشه .سپاسگذارم

 18. سارا

  با سلام. اول می خواستم تشکر کنم بابت کتاب خوب و کاملتون. و دوم سوالم این هست که با توجه به اینکه من فقط جلد یک و دو رو تهیه کردم یعنی جلد ۳ رو نگرفتم حالا می خوام سوالات کنکور سالهای قبل رو بخونم چجوری میتونم لغات گزینه ها رو تو کتاب جلد یک پیدا کنم با توجه به اینکه چیدمان بر اساس حروف الفبا نیست.

 19. شیما ارده خانی

  سلام و خسته نباشید.
  برای لغات تستی درکتاب نیست
  کجا میتونم تست لغات کارکنم؟

 20. هدی

  سلام . نه متاسفانه کانون سوالاتش رو نمیده بیرون   .من متشکرم از پاسختون . ولی بهرحال کتابتون که عالیه  .خواهرم ارشد داره . باهم  استفاده میکنیم.سپاس

 21. هدی

  سلام . ببخشید من برا ارشد نمیخونم . ولی یک سوال دارم .کتاب واژگان زیرذره بین  برای ازمون جذب مدرس کانون زبان میشه استفاده کرد ?فرصتم کم خیلی  . میخام بدونم این کتاب جوابگو هست ? یا چه کتاب دیگه ای برا واژگان و گرامر مناسب .? خیلی دلم میخاد راهنمایی شمارو بدونم ، اگر اطلاعی در این مورد دارید ?

  • سلام
   واقعا سوالات اون آزمون رو ندیدم که نظری بدم. می ترسم اطلاعات نادرست بدم و شرمنده بشم.
   اگه سوالاتش رو دارین بگید تا ببینم. اما احتمالا برای مدرس کانون زبان، باید مهارت های دیگه هم بلد باشید و فقط گرامر و وازگان نیست اما واقعا واژگان و گرامرش کامله.

 22. امیر

  سلام . خسته نباشید . …
  پیشاپیش از وقتی که میذارید ممنون .

 23. مریم حامدی

  سلام. وقت بخیر.من یک ماه پیش کتاب جلد اول ویرایش آخر رو تهیه کردم و شروع کردم به خوندن ولی بعد از چند روز ناامید شدم و دیگه نخوندم چون برا اینکه کلمات یه روز حفظم بشه بیشتر از دو ساعت وقتمو میگرفت به خودم گفتم به درسای تخصصیم لطمه میزنه اینهمه وقت گیر بودنش. از نظر پایه ای هم متوسطم ،یعنی لغات دوران دبیرستانو که مرور میکنم اکثریتشو بلدم ولی با این وجود تو ترجمه کردن خود سوالای تستا هم مشکل دارم. به خودم میگم منی که بلد نیستم سوالو ترجمه کنم و بفهمم ، دونست معنی گزینه ها چه‌کمکی میکنه بهم. الان کلا ناامید شدم از اون طرف هم رشته م جوریه که برا قبولی ارشدش تا زبان و پنجاه نزنم قبول نمیتونم بشم اگه حتی تمام درس تخصصی ها رو هم بالا بزنم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین چون کتابتون و با کلی امید رفتم و از شهر دیگه ای خریدم. اگه جواب رو به ایمیلمم بتونید بفرستید که خیلی ممنونتون میشم

  • سلام
   شما زبان که می خونید واضح هست که اولش سخت می ره جلو. خیلیا هم همون زیر ۱۰ درس که می خونن، از کند بودن روندشون می ترسن و میذارن کنار.
   مشکل ترجمه جملات از مشکل شما در گرامر می تونه ناشی بشه. از طرف دیگه، اگه کسی گزینه ها رو بلد باشه، هیچ تضمینی نیست که تست رو بزنه!! کسی می تونه تست رو بزنه که وقتی کتاب رو می خونه، حتما حتما مثالها رو هم بخونه.
   پس مثالها رو هم بخونید و براشون وقت بذارید.
   فایل ها صوتی طریقه مطالعه دقیقه ۹۰ ای و فشرده کتاب هم بالا قرار دادیم. شما حتما به همون طریق برید جلو.
   اول یادگیری، احتمالا باید روزی همین ۲ ساعت وقت بذارید و وقتی جا افتاد می شه روزی ۱ ساعت. مخصوصا اگه مدتی دور بودین از زبان.
   قوی ادامه بدین و سریع انرژی تون رو از دست ندین.

 24. مریم

  سلام و احترام . از همه زحماتتون بابت این کتاب واقعا ممنون . خداقوت زیاد بابت این کار حرفه ای .
  یه سوال دارم در مورد روش تیک ایت . قبلا انجامش ندادم . توی توضیحات گفتید روز اول به لغت نگاه میکنید اگر معنیش رو میدونید تیک بزنید و …
  بدون اینکه لغتی رو بخونم که یادش نمیگیرم. قطعا همون روز اول شاید از درس یک حداکثر دو سه تا لغت( کمتر یا بیشتر) رو بلد باشم. شاید البته..
  میشه یه مقدار بیشتر روش تیک ایت رو توضیح بدید  .  تلگرام ندارم ، نمیدونم شاید قبلا  اونجا گفته باشید ولی اگر ممکنه اینجا مجدد میگین . متشکرم .

  • سلام
   روز اول چون دارید با دقت می خونید و مثال رو می خونید و لغت رو زیر و رو می کنید، ارزش یک تیک داره. طبیعیه که اگه همه رو بلد بودید که اصلا کتاب رو نیاز نبود تهیه کنید! ما این پیشنهاد رو فقط برای روز اول داریم که هم انرژی اولیه باشه برای حرکت و هم اینکه واقعا زمان بیشتری می بره و اون دقت، ارزش یک تیک رو در مراحل یادگیری داره.
   موفق باشید.
   سوال دیگه ای هم داشتید بپرسید حتما.

 25. امیر

  با سلام و خسته نباشید به نویسندگان عزیز . با تشکر از زحماتتون بابت این کتاب خوب . من چند تا سوال از جلد اول این کتاب ویرایش جدید دارم و چون نمیدونم کجا بپرسم , همینجا مطرح میکنم : ۱-قسمت هایی که تحت عنوان آزمودن تو کتاب آوردین اکثرا نکات واقعا ریزی دارن که جواب دادن بهشون مشکله . خواستم ببینم چقد واسه کنکور ارشد ضروریه این نکات ؟
  ۲- در آزمودن صفحه ۱۳۵ سوال ۴ چرا گزینه ۱ (wounded) جز جواب ها نیست ؟ در حالی که تو صفحه ۱۳۳ مثال دوم این کلمه از لحاظ گرامری شبیه جمله مورد نظر در قسمت آزمودنه.
  ۳- بعضی از کلمات مثل مجرم ، مسبب و … تشخیص اسم صفتشون مشکله . مثل culpable و culprit هر دو به معنی مجرم و مقصر هستن ولی یکی اسمه یکی صفت . چجوری از رو معنی میشه این موضوع رو فهمید؟
  ۴- تو سوال ۴ آزمودن ۱۱۳ جوابشو avenged دادین . در حالی که در معنی کلمه revenge  هم به صورت اسم ذکر شده هم فعل . چرا پس کلمه revenge جواب سوال نمیشه؟
  با تشکر از این که وقت میذارین

  • سلام
   ۱٫ این بخش ها از سطح ارشد بالاتر هستن و می تونید کلا ازشون بگذرید. برای بچه های دکتری هم اختیاریه حتی و برای آزمونهای بین المللی بیشتر به کار میاد.
   ۲٫ از wound زمانی که کسی در اثر تیر و چاقو و امثالهم مجروح می شه استفاده می کنیم و برای تصادف و طوفان و زمین لرزه و … از hurt یا injured استفاده می کنیم.
   ۳٫ توی اول کتاب پیشوندهای اسم ساز و فعل ساز و صفت ساز و … بحث شده. حضور able در انتهای culpable کار شما رو خیلی ساده می کنه. مثله available.
   ۴٫ سوال ۴ تو کتاب من a خورده. توی کتاب شما چیز دیگه ای علامت زده شده؟
   موفق باشید.

 26. Shahabth

  با سلام و خسته نباشی

  برای زبان تخصصی در کنکور mba آیا کتاب دیگه ای مورد نیاز هست؟

 27. امیر

  با سلام… ببخشید یه سوال داشتم تو قسمت سوالات متداول گفتید که روش های پاسخ به متن رو در کتاب آوردید.. ولی من جلد یک و دو رو که دارم تو هیچکدوم به این مورد اشاره ای نشده… خوشحال میشم کمک کنید… اگه فایلی چیزی هست یا تو خود کتابه بهم بگید تا دانلودش کنم… چون همیشه با سوالای متن مشکل داشتم… با تشکر

  • سلام
   تو ویرایش قدیم تو کتاب بود اما تو ویرایش جدید به جلد ۳ منتقل می شه و با اون چاپ خواهد شد.

   • امیر

    الان نمیشه برای من قسمت متن رو جایی بزارید که دانلود کنم. . . آخه جلد سوم کتاب نیازم نمیشه. . . الان یعنی چون ویرایش جدید گرفتم باید پشیمون باشم؟ ؟ ؟

    • امکان انتشار اون بخش در اینترنت یا فضای مجازی نیست.
     برای اینکه حجم کتابها متعادل شه به سه بخش تقسیم کردیمش.
     تو کتاب جلد ۳ و جلد ۴ مجدد این بخش رو خواهیم داشت.

 28. زمانی

  باسلام
  من چاپ دهم از جلد اول کتاب زبان عمومی رو خریداری کردم.  میخواستم برای شرکت در آزمون های آنلاین ثبت نام کنم.لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم ثبت نام رو انجام بدم.
  ممنون

 29. نیلوفر

  <strong>سلام ، روزتون به خیر . </strong>
  فک میکنم اول مناسب باشه که یه خسته نباشید و خدا قوت بگم برای چاپ جدید کتاب که اصلا اصلا قابل مقایسه نیست با چاپ قبلی که خوندنش انقدر زمان بر بود  …
  سوالی دارم من شروع میکنم روز اول ۲۵ لغت رو میخونم و یه مربع رو پر میکنم ، روز دوم من اول لغات درس ۱ رو دونه دونه از خودم میپرسم تحت چه شرایطی مربع دوم رو تیک بزنم ؟ وقتی همه ی معنی های فارسی و همه ی سینونیمای انگلیسی رو بلد بودم ؟ اگر اشتباهه شما پیشنهادتون چیه ؟ و بعد کلمات مربوط به روز دوم رو بخونم و به همین ترتیب روز ۳ و …
  سواله من اینه که مثلا روز ۲۰ ام من در س ۲۰ رو میخونم ولی همیشه باید کتاب رو از صفحه اول و روز اول شروع کنم ؟و اینکه خب قطعا روز ۹ ۸ مربع درس اول پر شده حالا ممکنه یه لغت فقط ۲ تا تیک خورده باشه و ۶ تای دیگه ضرب در باشن تکلیف چیه؟

  • سلام حضور شما
   سپاس از لطف تون
   وقتی که معنی فارسی رو بلد بودید کفایت هست و می تونید تیک بزنید. سخت نگیرید خیلی که اگه ضربدر زیاد شه، شاید امیدتون از دست بره.
   روز ۲۰ ام طبیعتا باید روز ۱۳ تا ۲۰ رو بخونید (یعنی آخرین ۸ روز رو) و لزومی نداره که برید از اول اول بخونید! هر درس باید ۸ روز پشت سر هم خونده شه و تیکهای ۹ و ۱۰ و ۱۱ هم که توضیح داده شده.
   لغاتی که از هر درس می خونید و بعد از ۸ روز ضربدرش می مونه، باید روزهای بعدی صرفا همون لغات رو انقدر بخونید که به ۸ برسن.
   موفق باشید.

 30. Hamed

  با سلام و عرض ادب خدمت استاد محترم
  از روش تیک ایت کتاب جدید سوال داشتم

  اول اینکه شما گفتین اگر یک لغت شش تا تیک خورد و دو تا ضربدر،بعد از هشت روز اون باید مرور بشه علاوه بر درسای جدید،خب اگر فرضا اون لغت دو تا ضربدر داشت یعنی دو بار مرور بشه در طی دو روز متوالی؟اون وقت ضربدر رو اگر بلد بودیم به تیک تبدیل کنیم؟

  دوم اینکه برای تیک ۹ و ۱۰ و ۱۱ ،که گفته شده در فواصل زمانی ۳۰،۱۵ و ۶۰،اینها از شروع خواندن لغت محسوب میشود یا بعد از ۸ تیک؟

  • سلام حضور شما

   ضربدر میشه کلا نزد و جاش رو خالی گذاشت و یا اگه زدید بعد از اینکه تو اون دو روز خوندید و بلد بودید تبدیل به تیکش کنید

   از شروع خوندن محسوب میشه چون اونجوری خیلی سخت میشه و همین تقریبی کفایته

   بالای هر ذرس تاریخ بزنید و روزش که رسید دوباره کل لغات اون درس رو بخونید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

Top