زبان عمومی دکتری و ارشد

جهانشاهی - یوسف زاده

جلد دوم زبان عمومی ارشد زیر ذره بین

جلد دوم کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین شامل سه زیر بخش اصلی، “پاسخ کاملا تشریحی کلوزتستهای زبان عمومی کلیه رشته‌ها و گرایشات از سال 86 تا 95”، “بررسی کامل دستور زبان انگلیسی به همراه نکات ضروری” و “آزمونهای منتخب و تألیفی با پاسخ تشریحی از قواعد مهم و پرکاربرد زبان انگلیسی (به صورت کلوزتست)” میباشد. ویرایش سوم این کتاب مرجع و پرفروش ترین کتاب گرامر تحصیلات عالی در دی ماه 95 منتشر شد.

از ویژگی های خاص این کتاب این موارد را می توان برشمرد:


اطلاعات کتاب

عنوان کتاب: زبان عمومی زیر ذره بین – جلد دوم- آموزش و تست گرامر

ناشر: انتشارات نگاه دانش

مولفین: هادی جهانشاهی و الناز یوسف زاده بری

نوبت چاپ: یازدهم – ویرایش سوم (این کتاب تا تابستان 97 ویرایش نخواهد شد و این نسخه نهایی است.)

تعداد صفحات: 392 صفحه

قیمت: 26.000 تومان

تاریخ آخرین انتشار: 1 بهمن 1396

تعداد کل صفحات (392 صفحه، 130 صفحه آموزش گرامر به همراه تستهای طبقه بندی شده و الباقی تست کنکور و تالیفی گرامر است.)


دانلود رایگان بخش هایی از جلد دوم کتاب زبان عمومی زیر ذره بین

کتاب زبان عمومی زیر ذره بین


در زیر می توانید با کلیک بر هر فصل، توضیحات بیشتری راجع بدان مشاهده نمایید:

فصول کتاب بدین صورت است
دستور زبان انگلیسی
تستهای منتخب و تالیفی
پاسخ سوالات گرامر زبان عمومی کنکور کارشناسی ارشد کلیه رشته ها
جداول، ضمایم و خلاصه نکات

فایلهای صوتی مهم:

تغییرات ویرایش سوم کتاب (ویرایش 1395) چه چیزهایی است:

تمام آنچه برای مطالعه #گرامر لازم دارید. چقدر مطالعه کنم؟ازکی شروع کنم؟مباحث مهم کنکور #ارشد و #دکتری چیا هستن؟ چند روزه گرامر جمع میشه؟ و … از زبان اساتید

جلد 2 کتاب زبان عمومی زیر ذره بین (ویرایش دوم) رو چطوری بخونیم؟ تمام توضیحات لازم برای خوندن #گرامر و طریقه صحیح مطالعه جلد دوم از زبان مولفین


چرا زبان عمومی ارشد زیر ذره بین؟

مؤلفین این کتاب، آن را نه کتابی تألیفی که بیشتر کتابی تحقیقی با دامنه وسیعی از منابع می‌دانند. ایده نگارش چنین کتابی با درک روند طراحی سوالات زبان عمومی ارشد طی سال‌های گذشته به ذهنمان خطور کرد. موضوعی که شما نیز در آینده بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

مهم‌ترین مزیت این کتاب: وجه تحقیقاتی آن است که تاکنون در زمینه زبان عمومی ارشد، کتابی فارسی با این ریزبینی به بحث دستور زبان انگلیسی نگاشته نشده است. همواره دانشجویان این سوال را در ذهن می‌پرورانند که “برای گرامر زبان انگلیسی کنکور ارشد کدام منبع را مطالعه کنیم؟” منابع متعدد چاپ داخل و خارج از کشور بمنظور کمک به این خلاء معرفی می‌گردند اما یکی دیگر از اهدافی که در نوشتن این دو جلد رأس العین خود قرار دادیم، این جمله معروف بود:

بجای آنکه چندین کتاب بخوانید، یک کتاب را چندین بار مطالعه کنید

از این رو سعی شده است تا حد ممکن کتاب حاضر، جامعیت و مانعیت را در بحث دستور زبان انگلیسی رعایت نماید. طبقه بندی کامل قواعد مهم و ضروری زبان انگلیسی، می‌تواند راه‌گشای عملی شما دانش پژوهان عزیز در این وادی باشد.


چگونه این کتاب را مطالعه کنیم؟

سرانجام طی وعده­ای که به شما عزیزان داده بودیم، هم‌اکنون ویرایش سوم جلد دوم کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره‌­بین پیرامون گرامر و قواعد ساختاری زبان انگلیسی را در اختیار دارید. اما شیوه صحیح مطالعه کتاب جدید چگونه است؟

پاسخ این سؤال به سطح زبان شما و زمان شروع مطالعه این کتاب، بستگی دارد:

 1. برای افرادی که پیش‌زمینه ذهنی در حد گرامر ساده دبیرستان ندارند، توصیه می‌شود تا پیش‌مطالعه‌ای بر جزوات خلاصه موجود در سایت داشته باشند و سپس جلد 2 را مطالعه نمایند. در این کتاب به تمامی جزئیات پرداخته‌ایم اما از ذکر مجدد نکات ساده پرهیز نموده‌ایم. (جزوه‌ای خلاصه از گرامر دبیرستان در صفحه پشتیبانی این کتاب، که آدرس دسترسی به آن در انتهای همین بخش ذکر شده، وجود دارد.)

سایر افراد، به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 1. افرادی که حداقل 7 ماه تا کنکور خود زمان دارند، توصیه می‌شود که کل درسنامه کتاب را مطالعه کنند. از لایتنر کردن نکات و درگیر شدن در جزئیات، تا جایی که در توان شماست، پرهیز کنید. نکات گرامری بسیار زیاد هستند اما در بخش‌های مختلف کتاب به دقت بیان شده که تمرکز خود را بیشتر معطوف به کدام قسمت‌ها نمایید. لذا در جزئیات درگیر نشوید و پس از مطالعه 20 روزه درسنامه، به تست‌زنی بپردازید. مرحله تست‌زنی را از تست‌های تالیفی شروع کنید چراکه در این بخش، پاسخ‌ها به‌گونه‌ای تشریحی هستند که آمادگی شما را برای تست‌های اصلی کنکور بالا ببرند. تمرکز این تست‌ها بر نکات پرتکرارِ کنکور و شبیه‌سازی صحیح آن‌ها بوده است. سعی کنید، هر روز یک سری تست تالیفی را در برنامه مطالعاتی خود بگنجانید. پس از اتمام این مرحله، تست‌های کنکور را برعکس و از سال 95 به سال 86 پاسخ دهید. اغلب تست‌های پیش از سال 89، سرشار از نکات ریز و کم‌اهمیت‌تر (بی‌ارتباط با موضوعات گرامری) هستند که در سال‌های اخیر، خوشبختانه مطرح نمی‌شوند.
 2. برای کسانی که دیرتر شروع به مطالعه کتاب می‌کنند، توصیه می‌شود بر اساس مقدمه فصل دستور زبان، از هر بخش، تنها موارد مهم را روخوانی نموده و سریع‌تر وارد مرحله تست‌زنی شوند. بسیاری از نکات در تست‌ها مکررا تکرار خواهند شد و ملکه ذهن شما می‌شوند و نیازی به درگیر شدن در جزئیات نیست. نتیجتاً، طی حداکثر 10 روز، مباحث مهم بخش آموزش دستور زبان را مطالعه نموده و پس از آن هر روز یک‌سری تست کنکور به‌ترتیب از سال 95 تا 90 بزنید. پس از اتمام این بخش، تست‌های تالیفی اولویت بالاتری نسبت به تست‌های پیش از سال 89 دارند. تست‌های تالیفی را پاسخ دهید و در صورتی که وقت اضافی‌ای باقی ماند، سراغ تست‌های قبل از سال 89 بروید.

ویرایش سوم جلد دوم کتاب

کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین، از جمله پرتیراژترین کتب آموزش زبان به زبان فارسی در کشور و طی سال‌های اخیر بوده است. ما در سومین ویرایش از این جلد، تغییرات گسترده‌ای را طبق نظر خوانندگان کتاب لحاظ نموده‌ایم که این کتاب را نه‌تنها در میان کتب آموزش زبان انگلیسی به زبان فارسی، بلکه در میان کتب آموزش زبان مرجع نیز سرآمد می‌سازد.

ویرایش فعلی کتاب، به جز تغییرات ظاهری آن که شامل رنگی شدن کتاب بود، تغییرات متعددی داشته است. متن و لحن درسنامه کتاب، به زبان محاوره نزدیک شد و سعی نمودیم تا با اضافه کردن زبان طنز و نمودار و … خوانش آن را ساده‌تر نماییم. تست‌های کنکور ارشد 95 را به کتاب اضافه کرده و 20 سری آزمون کلوزتست تالیفی جدید به کتاب افزوده‌ایم. تمامی آزمون‌های جدید دارای پاسخ آموزشی هستند و به خوانندگان کمک زیادی در یادگیری خواهند نمود. نهایتا، نکات جدید منطبق با کنکور ارشد در کتاب بسط داده شدند تا پس از اتمام کنکور ارشد، همین کتاب، نیازِ شما را به منبع غنی گرامر برای کنکور دکتری رفع نماید.


خرید کتاب‌ها

امکان خرید کتاب‌ها به صورت آنلاین و یا حضوری در سراسر کشور و کتابفروشی‌های معتبر فراهم است. جهت مشاهده لیست کتاب‌فروشی‌ها بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

خرید جلد 2 کتاب زبان زیر ذره‌بین از وبسایت‌های مختلف

خرید جلد 2 کتاب از سایت استاد جمشیدی

خرید کتاب جلد 2 زبان زیر ذره بین
خرید جلد 2 کتاب زبان زیر ذره بین
خرید جلد 2 زبان از سایت نگاه دانش

خرید کتاب زبان عمومی زیر ذره بین

زبان عمومی زیر ذره بین را از اینجا بخرید


facebook-زبان-عمومی
google-plus-زبان-عمومی

Instagram-General-English-زبان-عمومی

227 کامنت برای جلد دوم زبان عمومی ارشد زیر ذره بین

 1. J

  سلام و خسته نباشید کتابتون بینهایت جامع هس ولی در مبحث حذف ضمایر موصولی خیلی کم توضیح دادین و دلیل اینکه در تست های حذف ضمایر موصولی کی فعل با ing میاد کی با ed هیچ توضیحی داده نشده…
  ینی با توضیح توی درسنامتون نمیشه تستای کنکورو رو زد

  • سلام حضور شما
   از کامنت شما خیلی خیلی تعجب کردم! کتاب زیر ذره بین کاملتر از تمام منابع فارسی و زبان اصلی بخش حذف ضمایر موصولی رو توضیح داده و کتابی حتی نزدیک به این کتاب هم من نمیشناسم! به جز ۷۰ مثال ترجمه و تحلیل شده، ذکر چندین «توجه»، چارت دقیق حذف در حالت فاعلی (معلوم و مجهول) و مفعولی برای اولین بار در ایران، توی «میانبر ۶» صفحه ۱۲۴ دقیقا همین سوال رو پاسخ داده که کی در حذف ضمیر موصولی P.P. و کی ingدار میمونه! احتمالا خسته بودید و مطالعه دقیق نکردید یا کلا منبع دیگه ای رو مطالعه کردید.
   این متن میانبر ۶ هست:
   اگه تا اینجای کار، فرد ذرهبین به دستی شده باشین حتماً دقت کردین که:
   ۱ .اون چیزی که بعد از حذف ضمیر موصولی در حالت مفعولی میمونه، دو تا جمله کامل و دو تا فعل سـُر و مـُر و گـُنده کنار همه… چیزی که خیلی راحت نیست تشخیصش! یعنی بدقلقترین سؤاالت این سواالست. پس خیلی دقیق شید بهش. (دقیقاً همونقدر سخته که تشخیص that سیبزمینی میتونه شما رو اذیت کنه! راه تشخیص جفتشون باقیموندن «که» توی ترجمه است.
   ۲٫ اون چیزی که بعد از حذف ضمیر موصولی در حالت فاعلی و مجهول میمونه، یه .P.P ساده است.
   ۳٫ اون چیزی که بعد از حذف ضمیر موصولی در حالت فاعلی و معلوم میمونه، یه مصدر ingدار ساده است.
   این میانبر، به جز اینکه این دقیق پاسخ شما رو میده، ۷۰ مثال و کلی توضیح و نکته و ریز شدن هم از ۱۲۱ تا ۱۲۵ نوشته شده.

   وقتی یکی دم کنکور شروع میکنه با استرس و تند تند و بدون پیش زمینه کافی مطلب رو میخونه، خروجی میشه قضاوت نادرست. برای گرامر از دید من ۲ ماه زمان لازمه و کمتر از اون، نمیشه به حد ایده آل رسید.
   موفق باشید.

 2. میلاد

  با سلام.

  بنده میخواستم برای ازمون های تافل یا msrt آماده بشم خواستم بدونم آیا جلد دوم کتاب زیر ذره بین برای مبحث گرامر این آزمون ها کافیه یا باید منابع دیگر رو هم نیز خوند؟

  • سلام حضور شما
   برای MSRT شما فقط و فقط یک کتاب لازم دارید. جامع ترین کتاب و منبع این آزمون یعنی کتاب زبان دکتری زیر ذره بین ویرایش دوم. دقت کنین که روی جلد نوشته شده باشه ویرایش دوم.

 3. Abbasasgari7878

  سلام وقتتون بخیر،
  بنده رشتم مکانیکه ،سطح زبانم تقریبا خوبه و نمی خواستم اصلن واسه زبان کتاب بخونم اما الان به دلایلی به درصد خیلی خوب از زبان نیاز پیدا کردم ،خواستم بدونم کتاب دوم رو فقط تهیه کنم کافی هست ؟ البته دایره لغتم به اندازه گرامرم خوب نیست ممنون میشم نظرتون و بدونم.?

  • سلام حضور شما
   جلد ۲ صرفا برای گرامر هست و پیش نیاز این جلد دانش دبیرستان هست. بد نیست ولی کلا دانش واژگانی خود رو در حد ۵۰۰ واژه مهم آکادمیک افزایش بدین. مطمئنا کمک زیادی به شما خواهد کرد.
   موفق باشید.

 4. alireza

  سلام وقتتون بخیر.. خیلی خوشحالم که با شما ارتباط مستقیم وجود دارد
  من داوطلب کنکور ام بی ای هستم. کتاب گرامر و لغت شما رو تهیه کردم ولی فرصت نکردم بخوانم.
  کتاب ۱۷۰ نکته بارونز رو یک دور به شکل جز به کل قبلا خواندم ولی دو ماه از خواندنم گذشته و حالا میخواهم شروع کنم به زدن تست برای کنکور.. خیلی از نکات از ذهنم رفته!! به نظر شما من به چه شکل عمل کنم که تو این یک ماه بهترین عملکرد رو داشته یاشم؟
  آیا اصلا به نظرتون روی گرامر وقت بزارم یا روی درک مطلب؟ (نظر خودم روی جفتش است)
  البته انتظار درصد خیلی بالایی رو در درس زبان ندارم( حدود ۲۰ درصد)
  سطح زبان هم میشه گفت که متوسط هست.
  باتشکر

  • سلام حضور شما
   بد نیست و بخونین به نظرم گرامر رو. خیلی دست یافتنی هست.
   یه خرده هم لغات عمومی پرتکرار رو تقویت کنین و برای این درصد، تستهای ساده و کمتر وقتگیر درک مطلب رو بزنین.
   Dear Alireza,
   It seems rational; you may spend time reviewing grammar materials.
   Since 20% isn’t that much high, you can focus on the less time-consuming part of the reading comprehension and, simultaneously, have a look at important academic vocabularies.
   Both will provide you the expected result.
   Best regards,
   Hadi

 5. پژمان

  سلام استاد جهانشاهی، اگر بخوام از کتاب گرامر فقط یکی از این دوتا، یا تستهای تالیفی یا تستهای کنکور رو بخونم، شما کدوم رو میگید؟ لطفا فقط اونی که ارزش بیشتری داره از همه لحاظ از اون یکی، رو بگید.

  • سلام حضور شما
   به ترتیب اولویت
   تستهای کنکور ۹۰ تا ۹۶
   تستهای تالیفی
   تستهای ۸۶ تا ۸۹
   موفق باشید.
   به ترتیب شروع کنین تا هرجا که رسیدید بخونین.
   دو تای اول رو بخونین خوبه.

 6. احمد

  سلام از رشته هوافضا از سال ۸۶ تا ۹۵ کلوز تست یا گرامری حل شده

 7. فرناز

  سلام استاد

  اگه از الان شروع کنم ٰ میرسم بخونم کتاب گرامرو؟

  • سلام حضور شما
   بله حتما میرسید. به صورت خودخوان و با مطالعه روزانه ۲ تا ۲ ماه و نیم زمان برای تموم کردن گرامر کافیه. کسی که کلاس رفته طبیعتا سرعتش دو برابره.
   قبلش جزوه گرامر دبیرستان رو مرور کنین.

 8. پژمان

  سلام استاد،لطفا مباحث مهم تر گرمر جلد ۲، اونایی که سوال بیشتری ازشون میاد رو برا اونایی که وقت گم دارن مشخص کنید.

  • سلام حضور شما
   جلد ۲ زبان عمومی زیر ذره بین تنها کتاب فارسی گرامر هست که دقیقا کنار هر بخش با عدد مشخص کرده که چند تست توی کنکور ازش اومده. مقدمه هر فصل رو بخونین دقیق نوشته کجاها تست اومدن.
   تو صفحه پشتیبانی اون کتاب هم دقیقا فایل صوتی سریع خوانی کتاب هست.
   موفق باشید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

Top