زبان عمومی دکتری و ارشد

جهانشاهی - یوسف زاده

کلاسهای زبان عمومی آنلاین و حضوری تابستان ۱۳۹۶

اعلام برنامه و توضیحات کلاس آنلاین و حضوری زبان عمومی 96

طبق هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش، کلاس‌های تابستان 1396 زبان عمومی زیر ذره‌بین توسط آن مجموعه و به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار خواهد شد.

در کلاس‌های 20 ساعته زبان عمومی زیر ذره‌بین، به‌صورت کامل، تمامی مباحث موجود در کنکور ارشد و دکتری مرور خواهد شد. با توجه به میزان شباهت بسیار بالای سؤالات کنکور با مجموعه کتب زبان عمومی زیر ذره‌بین این منبع به‌عنوان مبنای تدریس در این کلاس مدنظر قرار خواهد گرفت. این کلاس به‌صورت پایه‌ای، از ابتدا تا سطح پیشرفته به بررسی مباحث گرامری و واژگان کنکور به همراه تست‌زنی و فنون ترجمه‌ می‌پردازد.

طراح و مدرس دوره

استاد هادی جهانشاهی (مؤلف سری کتب زبان عمومی زیر ذره‌بین)


توضیحات صوتی مدرس دوره درباره کلاس


کلاس مذکور برای افراد زیر مناسب می‌‌باشد

 • داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد و دکتری کلیه رشتهها
 • شاغلین، داوطلبین غیر تهرانی و افرادی که دسترسی به کلاس حضوری ندارند.
 • افرادی که به‌صورت عام و نه صرفاً با هدف کنکور قصد تقویت زبان خود را دارند.
 • برای شرکت در کلاس زبان عمومی رشته شما مهم نیست. این کلاس مهارت یادگیری واژگان و گرامر شما را به طرز باورنکردنی بهبود خواهد داد.
 • برای افرادی که مدت‌هاست از زبان فراری‌اند!

مزایای این کلاس نسبت به سایر دوره‌ها

 • هزینه مناسب آن با توجه به فشردگی و زمان کوتاه دوره
 • آزمون‌ درون کلاسی
 • پشتیبانی و راهنمایی مداوم تا زمان کنکور کارشناسی ارشد و دکتری
 • آموزش فنون ترجمه بر مبنای رعایت اصول گرامری و شناخت ساختار جمله

پیش‌نیاز این کلاس

برای شرکت در کلاس می‌بایست نیاز به پیش‌نیاز خاصی نیست، تنها فرض بر این است که به زبان دوره دبیرستان مسلط هستید و نکات پیش پاافتاده گرامر و واژگان معمولی را به خاطر دارید.

برنامه و زمان‌بندی کلاس

کلاس حضوری، تا بهمن‌ماه بدون شک تکرار نمی‌شود. (فرصتی که سالی یک‌بار دست می‌دهد.)

در این کلاس‌ها، حدود 35 درصد از کلاس به واژگان و 65 درصد از آن به گرامر اختصاص خواهد یافت؛ همچنین ساختارشناسی و فن ترجمه به‌صورت کامل آموزش داده می‌شود.

در بخش آموزش واژگان، تکنیک‌های شناخت ریشه، پیشوند و پسوند و طریقه صحیح مطالعه لغات و آموزش تعدادی لغت مهم خواهیم پرداخت. بدیهی است که آموزش 2500 واژه در زمان محدود هر کلاسی غیرممکن است و ما مروری بر مهم‌ترین نکات تست‌زنی واژگان و همچنین قواعد سریع‌تر به‌خاطرسپاری واژگان خواهیم داشت.

در بخش آموزش گرامر، به جز بررسی سؤالات مهم کنکور ارشد و دکتری سال‌های اخیر و آموزش گرامر صفر تا صد، فن ترجمه را به همراه تکنیک‌های لازم برای پاسخگویی به تست‌های گرامر کنکور ارشد و دکتری بررسی خواهیم نمود.

در هر دو کلاس تست‌زنی داریم و با انرژی کامل در کلاس حاضر شوید چراکه دقایق استراحت و آنتراکت کلاس‌ها بسیار محدود است.

شرایط ثبت‌نام

هزینه کلاس‌های آنلاین 250.000 تومان (175.000 تومان با تخفیف فرضی 30 درصدی) و کلاس‌های حضوری 300.000 تومان (210.000 تومان با تخفیف فرضی 30 درصدی) در نظر گرفته شده است که براساس جدول زیر تخفیف‌های مجزا اعمال می‌شود:

جهت احراز تخفیف آشنایی از طریق سایت، تنها کافی است در فرم مربوط به ثبت‌نام آنلاین، طریقه آشنایی را سایت یا کانال زبان عمومی زیر ذرهبین قید نمایید. داوطلبان شهرستان، داوطلبانی هستند که یا ساکن خارج از استان تهران بوده و یا دانشجوی دانشگاه‌های خارج از تهران می‌‌باشند. (جهت تأیید می‌بایست مدرک معتبر دانشجویی یا تاییدیه آدرس منزل (عکس فیش آب یا برق به ایمیل GeneralEnglish.ir @ gmail.com ارسال نمایند.)

طریقه ثبت‌نام

 • به صورت آنلاین (پس از محاسبه تخفیف، مبلغ تخفیف خورده را واریز فرمایید)

از طریق درگاه رسمی پرداخت موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش

classlist_icon-blue

 • به صورت حضوری

از طریق ثبت‌نام حضوری در موسسه پژوهش به آدرس تهران، میدان ولی‌‌عصر، انتهای کوچه مینو، موسسه پژوهش

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 86741-021 داخلی 103 یا 107 (بخش فروش) و داخلی 104 (بخش مالی) تماس حاصل فرمایید.


پاسخ سؤالات متداول

من تا بحال در کلاسهای آنلاین شرکت نکرده ام و به حضور در آنها اعتمادی ندارم!

این حس برای من که اولین مدرس کلاس‌های آنلاین زبان در ایران هستم نیز وجود داشت؛ و صد البته طبیعی است که پیش از تجربه‌ای اینچنینی، موضع‌گیری از سوی ما وجود داشته باشد.  اما پس از شرکت در کلاس‌های آنلاین برگزار شده از سوی معتبرترین دانشگاه‌های جهان، این حس به من دست داد که چرا فرصتی مشابه برای یادگیری تمام اقشار جامعه فراهم نشود. شما هم یکبار لذت کلاس‌های آنلاین را تجربه کنید تا برای همیشه این Technophobia را به دور انداخته و به دنیایی جدید وارد شوید.

کلاس آنلاین به چه شکل برگزار می‌شود؟

دانشجویان ثبت‌نامی در کلاس، از طریق آدرس ارسالی به ایمیل خود وارد محیط کلاس خواهند شد. برای ورود نیاز به نام کاربری و رمز عبور منحصربه‌فرد است که این مورد از طریق ایمیل یا اس ام اس به داوطلبان اطلاع‌رسانی خواهد شد. بهتر است از آخرین نسخه‌های مرورگر Chrome یا Firefox استفاده نمایید. در این محیط، مدرس با در اختیار داشتن تخته سفید و همچنین استفاده از پاورپوینت شروع به تدریس مباحث خواهد نمود. هیچ‌چیز کلاس ضبط‌شده نیست و تمام کلاس به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود، لذا شما می‌توانید صدای مدرس را به صورت آنلاین دریافت نموده و سؤالات خود را به صورت مکتوب از طریق باکس کوچک پرسشی و یا به صورت پیام صوتی آنلاین، در هر لحظه مطرح نمایید. محیط کلاس کاملاً interactive بوده و این امکان را بوجود خواهد آورد تا حتی بهتر از کلاس‌های حضوری به مرور و تدریس مباحث پرداخته شود.

تصاویری از محیط کلاس زبان عمومی ارشد زیر ذره بین

تصاویری از محیط کلاس زبان عمومی ارشد زیر ذره بین

مهم: آیا کلاس آنلاین، ضبط شده و قابل بازپخش است؟

کلاس‌های آنلاین زبان عمومی زیر ذره‌بین، کاملاً به صورت آنلاین است و همان‌طور که استاد سر ساعت در کلاس حاضر می‌شود و تدریس کرده و با انرژی به سؤالات شما پاسخ می‌دهد، از دانشجو انتظار می‌رود در کلاس حاضر شود. این کلاس‌ها به‌هیچ‌عنوان ضبط نخواهند شد و دانشجو موظف به شرکت در جلسات است. پس بازپخشی برای این کلاس‌ها در نظر گرفته نشده است و در صورت از دست دادن جلسه‌ای، آن جلسه سوخت خواهد رفت.

سبک کلاس‌های زبان عمومی زیر ذره‌بین چگونه است؟

کلاس‌های زبان عمومی زیر ذره‌بین با رویکردی نوین به زبان عمومی کنکور کارشناسی ارشد و دکتری می‌‌پردازد. در این کلاس‌ها با اتکا به قوی‌‌ترین منبع زبان عمومی حال‌حاضر در کنکور ارشد و دکتری، ساختار زیر برای کلاس مدون شده است:

 • مرور قواعد ساخت واژگان (ریشه، پیشوند و پسوند)
 • بررسی ذره‌بینی برخی لغات درس‌نامه زبان عمومی زیر ذره‌بین و پاسخ به ابهامات و ترجمه مثال‌ها
 • بررسی نکات کلیدی و کاربردی در گرامر (از صفر تا 100)
 • حل تست‌ها و سؤالات مباحث گرامری
 • بررسی چند سری از سؤالات زبان عمومی ارشد و دکتری کلیه رشته‌ها، جز به جز و نکته به نکته
 • آموزش فنون ترجمه در کلاس‌های گرامر
 • همراهی با داوطلبین و رفع ابهامات و سؤالات آن‌ها از طریق ایمیل و شبکه‌های اجتماعی تا زمان کنکور

آنلاین بودن کلاس حُسن است یا عیب؟

در نظر داشته باشید برگزاری کلاس به صورت آنلاین این امکان را به داوطلبان عزیز خواهد داد که ضمن حضور در فضای کلاس با هزینه‌‌ای مناسب‌‌تر قادر باشند با توجه به دسترسی به منابع و اینترنت سؤالات اساسی و ظریف‌تری را مطرح نموده و سطح کلاس و دانش شما به صورت هم‌زمان در حال رشد و بهبود باشد. کلاس‌های آنلاین برای داوطلبان شهرستان که دسترسی به خدمات کلاس حضوری ندارند، از منظر هزینه نیز کاملاً به صرفه خواهد بود. محتوای کلاس حضوری و آنلاین یکسان است.

برای کلاس آنلاین چه تجهیزات و اینترنتی لازم است؟

جهت حضور در کلاس‌های آنلاین، اینترنت با سرعت دانلود حداقل kb/s256 الزامی است. شما می‌توانید از باکس موجود در فضای کلاس سؤالات خود را مطرح نمایید و نیازی به استفاده از میکروفون یا وب کم نخواهد بود.

جهت حضور در کلاس حضوری یا آنلاین چه منابعی لازم است؟

برای شرکت در کلاس‌های زبان عمومی زیر ذره‌بین، بهتر است «جلد 1 کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین» (مرجع واقعی واژگان ارشد و دکتری چاپ انتشارات نگاه دانش – ترجیحاً ویرایش پنجم) را به همراه داشته باشید. تهیه «جلد 2 کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین (ویرایش سوم-رنگی)» برای داوطلبان ارشد و کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره‌بین» انتشارات نگاه دانش اختیاری است اما برای تست‌زنی پس از اتمام کلاس بسیار مفید خواهد بود. سایر تست‌‌ها و نکات به صورت جزوه یا فایل پی‌دی‌اف در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

14 کامنت برای کلاسهای زبان عمومی آنلاین و حضوری تابستان ۱۳۹۶

 1. nafise yousefkhani

  سلام جناب جهانشاهی
  وقتتون بخیر
  عذرمیخوام امروز کلاس حضوری شما شروع شد یا اینکه زمان برگزاری به تعویق افتاده است؟

 2. محمد

  جناب دکتر جهانشاهی :
  با سلام و عرض ادب و احترام ،
  بنده هم اکنون قصد ثبت نام برای کلاس داشتم لکن متوجه نشدم چه مبلغی را باید پرداخت نمایم . در یک جا نوشته شده ۳۰۰ هزارتومان است که با ۳۰ درصد تخفیف می شود ۲۱۰ هزار تومان . در حالی که در تصویر بر روی ۳۰۰ خط خورده و عدد ۲۷۰ نوشته شده . لطفا با توجه به اینکه بنده دانشجوی دانشگاه آزاد بوده و از طریق کانال زبان و سایت جناب دکتر زاهدی سرشت کتابها را خریداری نموده و قصد شرکت در کلاسهای حضوری را دارم بفرمایید چه مبلغی را باید بپردازم تا هم اکنون و پیش از ۳۱ تیرماه بتوانم مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایم.
  با سپاس فراوان- مستوفی

  • سلام حضور شما
   پیامتون رو دیر دیدم.
   شما ۱۵ درصد تخفیف روی مبلغ اصلی دارید. مبلغ اصلی ۳۰۰ هست که باید ۱۵ درصد کسر کنین. یعنی ۴۵ تومن کم می شه ازش.

 3. سلام استاد
  وقتتون بخیر
  من نتوسنتم تو دوره انلاین تیر ماه شرکت کنم آیا دوره انلاین دیگه امسال برگزار خواهد شد ؟ تاریخیشو  میفرمایین ؟
  با تشکر

 4. mehdi roudbari

  سلام جناب جهان شاهی
  خسته نباشید
  ببخشید برای ترم پاییز کلاس حضوری هم خواهید داشت
  من میخوام شرکت کنم ولی بنا به دلایل شغلی امکان شرکت در کلاس حضوری مرداد ماه نیست
  اگه پاییز برگذار کنید خیلی ممنون میشم

 5. majid rahmani firouzja

  با سلام خدمت استاد عزیز
  برای شرکت در کلاسها چه به صورت آنلاین و چه بصورت حضوری آیا پیش نیازی لازم می باشد یا خیر؟ یا صرفا همان جزوه واژگان و گرامر دبیرستان کافی می باشد؟؟
  با تشکر

  • سلام حضور شما
   برای کلاس، تسلط کامل به همان جزوه دبیرستان کفایت هست. نیازی به داشتن کتاب نیست، در کلاس، جزوات مورد نیاز توزیع خواهد شد.

 6. محمد

  با سلام و عرض ادب خدمت استاد جهانشاهی
  ببخشید استاد می خواستم ببینم که در این ۲۰ ساعت چه مباحثی مطرح میشه چون زمان خیلی کمی هست نسبت به حجم مطالب…
  آیا نیاز به زمان بیشتری نیست؟

  • سلام حضور شما
   نیازی نیست الکی دوره رو طولانی کرد. سالهای دورتر ۴۸ ساعته برگزار میکردم و به مرور رسیدم به اینکه طولانی شدن به کیفیت اضافه نمی کنه و از شاخه های اضافی زدیم تا برنامه منسجم بشه. توی این ۲۰ ساعت، میزان مطالبی که آموزش داده می شه شاید چندین برابر کلاسهای مشابه ۵۰ ساعتی باشه. شاید از حجم جزوه کلاسی که بالغ ۵۰ صفحه است مشخص باشه.
   توی همین مطلب یه فایل صوتی هست که دقیق گفتم چه مطالبی تدریس میشه. اون فایل رو می تونید گوش کنین.

 7. reza

  سلام استاد
  وقتتون بخیر .
  استاد خیلی علاقه مندم ک بتونم در کلاس زبان عمومی (حضوری) شرکت کنم
  با توجه به اینکه درحال حاضر سرباز هستم (متاهل) و کارشناسی از دانشگاه علم و صنعت گرفتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  خیلی ممنون از مطالب عالی که ارایه میفرمایید.

  • سلام حضور شما
   می تونید از توضیحات همین صفحه استقاده کرده و ثبت نام کنید.
   اگر مشکلی داشتید، به آیدی تلگرام ما پیام دهید. @zabanzirezarrebin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

Top