زبان عمومی دکتری و ارشد

جهانشاهی - یوسف زاده

مرجع اصلی زبان عمومی دکتری و کارشناسی ارشد چیست؟

دانشجویان زیادی این سوال را از ما پرسیدند که «برای کنکور دکتری و کارشناسی ارشد، کدامیک از کتابهای زبان را می‌بایست تهیه کنیم؟». در ادامه به نام مرجع مناسب با ذکر دلیل و توجیه، بر حسب نیاز دانشجویان با سطوح مختلف اشاره خواهیم داشت.

در بخش اول، سه منبع مناسب برای کنکور ارشد و در بخش دوم، دو منبع جامع برای کنکور دکتری معرفی شده است.

منبع زبان عمومی ارشد و دکتری چیست؟

?داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد (کلیه رشته‌ها) بایستی منابع زیر را تهیه نمایند:

?جلد 1 کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین؛ چاپ انتشارات نگاه دانش:

زبان زیر ذره بیناین کتاب ضمن گردآوری کامل واژگان کنکور ارشد کلیه رشته‌ها از سال 1385 تا سال 1396، تعداد تکرار هر واژه در کنکور را نیز معین نموده است. کتاب مذکور برای هر واژه مترادف و معنی را ذکر کرده است و تفاوت چشمگیری با کتبی که بعدها از روی آن نوشته شده اند دارد. مهمترین وجوه تمایز آن؛ 5000 مثال برای واژه های کتاب به همراه ترجمه فارسی برای اولین بار در ایران، تلفظ فارسی و فونتیک کلیه 2600 واژه کتاب، تاکید بر collocation در تمام بخشهای کتاب، تکنیک تیک ایت اصلاح شده در کتاب، آموزش جامع ریشه و پیشوند و پسوند برای اولین بار در کشور بر اساس کنکور، ذکر نقشهای گرامری واژگان، بیش از 150 اشکال متداول در زبان انگلیسی، تستهای تالیفی از کتاب و فایل صوتی کتاب با صدای مولف برای اولین بار در کشور، درس‌بندی موضوعی براساس الگوی حرفه‌ای‌ترین کتب آموزش واژگان به زبان اصلی، و … می‌باشد.

❗افرادی که زمان زیادی در اختیار دارند، این کتاب را از دست ندهند چرا که واژگانی در آن گردهم آمده است که دانستن آن ها برای هر دانشجویی واجب است. 

?جلد 2 کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین؛ چاپ انتشارات نگاه دانش:

جلد 2 زبان نگاه دانشجلد دوم کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین، شامل آموزش جامع گرامر است. در این کتاب، گرامر بصورت محاوره ای آموزش داده شده است و زبان ساده و کلاسی برای آموزش انتخاب شده که وجه تمایز آن با سایر کتب مشابه است. همچنین تستهای گرامر کنکور ارشد 11 سال اخیر کاملا تشریحی پاسخ داده شده اند، بگونه‌ای که داوطلب بی نیاز از هر کلاسی باشد. 

برغم اینکه جلد 2 مرجع کاملی برای آموزش گرامر است اما توصیه می‌کنیم داوطلبان کنکور دکتری و یا کارشناسی ارشد MBA، برای بخش گرامر حتما بجای این کتاب، صرفا کتاب زبان عمومی دکتری زیر ذره‌بین را تهیه نمایند.

❗گرامر ستون زبان انگلیسی است و نقش بسزایی در درک مطلب زبان تخصصی و بخش واژگان و ترجمه جملات دارد.

?جلد 3 کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین؛ چاپ انتشارات نگاه دانش:

جلد سوم کتاب زبان زیر ذره‌بینجلد 3 کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین، شامل تست‌های واژگان کنکور ارشد 11 سال اخیر و کنکور دکتری 6 سال اخیر به همراه 20 سری آزمون تالیفی است. تمام تستها پاسخ تشریحی دارند و حتی به جز ترجمه جملات و گزینه‌ها، برای گزینه ها مترادف نیز ذکر شده است. این کتاب برای دوران جمع بندی منبعی غنی برای تست‌زنی افرادی محسوب می‌شود که به دنبال درصدهای 50 به بالا هستند. همچنین برای افرادی که از منابع متفرقه به جز جلد 1 زبان زیر ذره‌بین برای واژگان استفاده نموده‌اند و یا زمان اندکی تا کنکور دارند، منبع عالی مروری محسوب می‌شود.


?داوطلبان کنکور دکتری (کلیه رشته‌ها) بایستی منابع زیر را تهیه نمایند:

?کتاب زبان عمومی دکتری زیر ذره‌بین؛ چاپ انتشارات نگاه دانش:

کتاب زبان دکتری زیر ذره بینکتاب زبان عمومی دکتری که سرانجام پس از کار تحقیقاتی بلندمدت در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در اردیبهشت 1396 رونمایی شد، برای کلیه 30 سوال زبان عمومی دکتری کلیه رشته‌ها نگاشته شده است. این کتاب شامل آموزش جامع گرامر به زبان محاوره و کامل‌تر از هر کلاس و کتابی، تست گرامر مبحثی بر اساس درسنامه، آموزش ریشه و پیشوند و پسوند، آموزش واژگان شامل کتب 504، لغات تافل، 1100، high school، لغات GRE، TOEFL و SAT، آموزش تکنیک پاسخ به تست واژگان به همراه تست های تالیفی و کنکوری واژگان، آموزش تکنیکهای پاسخ سوالات درک مطلب بصورت عملی و بر اساس کنکور دکتری 90 تا 97، تست های درک مطلب آزمون TOEFL ibt سال 2016 و 2017 و تستهای کاملا مشابه کنکور دکتری با پاسخ تشریحی، مجموعه تست های شبیه سازی کنکور دکتری و نهایتا پاسخ تست های کنکور دکتری کلیه رشته ها (حتی رشته زبان) از سال 1390 تا سال 1397 بصورت کاملا تشریحی-آموزشی که نمونه آن در هیچ کتابی یافت نمی‌شود. شعار این کتاب ساده است: «این یک کتاب نیست، کلاس درس است.»

دقت کنید که آخرین ویرایش این کتاب، ویرایش دوم است که روی جلد آن قید شده و حاوی سوالات دکتری 1397 و MSRT، TOLIMO، EPT، MHLE و UTEPT هم هست.

❗ در کنکور دکتری هیچ تست تخصصی ای مطرح نمی‌شود. 12 تست واژگان، 8 تست درک مطلب و 10 تست درک مطلب عمومی، همه و همه در این کتاب با تطبیق 93 درصدی با کنکور دکتری 1396 موجود است.

?جلد 1 کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین؛ چاپ انتشارات نگاه دانش:

زبان زیر ذره بین

این کتاب ضمن گردآوری کامل واژگان 7 سال اخیر کنکور دکتری و 11 سال اخیر کنکور ارشد کلیه رشته‌ها، تعداد تکرار هر واژه در کنکور دکتری و ارشد را نیز ذکر نموده است. کتاب فوق برای هر واژه مترادف و معنی را با وسواس خاصی بیان نموده و تفاوت چشمگیری با کتبی که بعدها از روی آن نوشته شده اند دارد. مهمترین وجوه تمایز آن؛ 5000 مثال برای واژه های کتاب به همراه ترجمه فارسی برای اولین بار در ایران، تلفظ فارسی و فونتیک کلیه 2600 واژه کتاب، تاکید بر collocation در تمام بخشهای کتاب، تکنیک تیک ایت اصلاح شده در کتاب، آموزش جامع ریشه و پیشوند و پسوند برای اولین بار در کشور بر اساس کنکور، ذکر نقشهای گرامری واژگان، بیش از 150 اشکال متداول در زبان انگلیسی، تستهای تالیفی از کتاب و فایل صوتی کتاب با صدای مولف برای اولین بار در کشور، درس‌بندی موضوعی براساس الگوی حرفه‌ای‌ترین کتب آموزش واژگان به زبان اصلی، و … می‌باشد.

❗بخش واژگان کتاب زبان عمومی دکتری زیر ذره بین هم کامل است اما اگر زمان کافی دارید، جلد 1 نگاه عمیقی به مبحث واژگان انداخته است و کمک زیادی به بهبود دامنه لغات شما خواهد نمود.


کتابهای فوق را می‌توانید با ارسال رایگان به سراسر کشور از لینک‌های زیر سفارش دهید یا از طریق تمام کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور، آنها را تهیه نمایید.


Instagram-General-English-زبان-عمومی
facebook-زبان-عمومی
google-plus-زبان-عمومی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

Top