زبان عمومی دکتری و ارشد

جهانشاهی - یوسف زاده

زبان عمومی زیر ذره بین در نمایشگاه کتاب تهران ۹۶

مجموعه کتب زبان عمومی زیر ذره ­بین، از تاریخ 13 لغایت 23 اردیبهشت‌ماه سال 1396 در نمایشگاه کتاب تهران (واقع در شهر آفتاب) عرضه خواهد شد. آخرین ویرایش مربوط به هر چهار جلد این کتاب را می­توانید از سالن C1 غرفه 327، انتشارات نگاه دانش تهیه فرمایید. این کتاب در محل نمایشگاه با 10 درصد تخفیف ویژه ارائه خواهد شد.

با توجه به تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، ویرایش جدید جلد 1 تا 3 زبان عمومی زیر ذره بین نیمه دوم تابستان 96 حواهد بود اما از آنجایی که تغییرات عمده‌ای در سال گذشته بر روی کتاب‌ها انجام شده است، این تغییرات جزئی بوده و شامل افزودن تست‌های کنکور امسال است. لذا می‌توانید همین نسخه‌های فعلی موجود در نمایشگاه را تهیه فرمایید. کتاب زبان عمومی دکتری تا سال 1397، تغییری نخواهد داشت و این کتاب تنها کتاب موجود در بازار است که کنکور دکتری 1396 (برگزار شده در اسفند 95) را با پاسخ تشریحی و تحلیل جامع در خود گنجانده است.


کدامیک از چهار جلد کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین برای من مناسب است؟

به وضوح نیاز نیست هیچ دانشجویی هر چهار جلد کتاب زیر را تهیه کند! در ادامه دقیقا مشخص شده است که جامعه هدف هر یک از کتب، کدام قشر از زبان‌آموزان است و محتوای هریک چیست.

کتاب زبان عمومی دکتری زیر ذره‌بین

کتاب ویژه زبان دکتری (4)، تحت عنوان «زبان عمومی دکتری زیر ذره‌بین» که با ظاهری متفاوت تدوین شده است، بدون‌شک جامع‌ترین منبع کنکور دکتری است. در این جلد علاوه بر آموزش‌های مربوط با گرامر بر اساس سؤالات 7 سال اخیر کنکور دکتری، به مبحث واژگان و پاسخگویی به سؤالات متون نیز نگاهی ویژه شده است. این کتاب، به‌تنهایی برای پاسخ به سؤالات کنکور دکتری کافی بوده و تمام آنچه شما برای یک کنکور موفق لازم دارید، در آن گنجانده شده است.

از بخش‌های مهم این کتاب می‌توان به این موارد اشاره نمود:

 • «آموزش جامع گرامر کنکور دکتری» به همراه تست‌های منتخب و تألیفی و به زبان ساده،
 • «آموزش جامع واژگان کنکور دکتری» به همراه تست‌های تألیفی و پوشش لغات چند مرجع بین‌المللی،
 • «آموزش تکنیک‌های پاسخ به سؤالات متن» به همراه تست‌های تألیفی و منتخب،
 • «پاسخ تشریحی به سؤالات کنکور دکتری 7 سال اخیر»،
 • و چند بخش تکمیلی از تست‌ها و سؤالات منتخب و تألیفی.

بنابراین هرآنچه برای کنکور دکتری لازم دارید، در این کتاب گنجانده شده است؛ گرچه بازهم توصیه می‌کنیم برای غلبه بر تمامی تست‌های واژگان در صورت داشتن زمان کافی، از مطالعه جلد اول غافل نشوید.

مناسب برای: داوطلبان کنکور دکتری، مطالعه آزاد و تقویت مهارت پاسخگویی به تست‌های ریدینگ، داوطلبان آزمون‌های داخلی MSRT، TOLIMO، EPT، UTEPT و MHLE و آزمون‌های بین‌المللی TOEFL و IELTS

قیمت اصلی: 35.000 تومان (10 درصد تخفیف نمایشگاه کتاب از آن کسر می‌شود)


جلد 1 زبان عمومی زیر ذره‌بین

جلد اول، تحت عنوان «آموزش جامع واژگان» به‌صورت کاملاً تخصصی، لغات مربوط به کنکورهای دکتری و کارشناسی ارشد را تحلیل نموده و درعین‌حال منبعی بسیار غنی برای سایر آزمون‌های زبان داخلی MSRT، TOLIMO، EPT، UTEPT و MHLE است و پوشش‌دهنده کلیه لغات عمومی آزمون‌های بین‌المللی TOEFL و IELTS نیز هست. بدلیل وسعت و تنوع منابع بکار رفته (بیش از 36 منبع) در این جلد از کتاب، می‌توان آن را منبعی فراتر از سطح کنکور و مناسب برای گسترش دامنه عمومی لغات انگلیسی دانست.

این کتاب را درصورتی‌که زمان دارید، حتماً مطالعه کنید. بیش از 5000 مثال ترجمه‌شده از واژه‌هایی که مکرراً در کنکور تکرار شده‌اند، تلفظ و ترجمه تمام واژه‌ها و ذکر اهمیت هریک از آن‌ها با تأکید بر دایره معنایی لغات، در ویرایش جدید این کتاب پرسابقه و قدیمی گنجانده شده است.

مناسب برای: داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد، کنکور دکتری، مطالعه آزاد و تقویت دامنه لغات، داوطلبان آزمون‌های داخلی و بین‌المللی

قیمت اصلی: 30.000 تومان (10 درصد تخفیف نمایشگاه کتاب از آن کسر می‌شود)


جلد 2 زبان عمومی‌ارشد زیر ذره‌بین

جلد دوم، تحت عنوان «گرامر ارشد»، به‌صورت تخصصی برای پاسخگویی به تست‌های گرامر کنکور کارشناسی ارشد کلیه رشته‌ها نگاشته شده است. این جلد از کتاب، علاوه بر آموزش بسیار جامع و دقیق مباحث مطرح‌شده در کنکور کارشناسی ارشد، حاوی پاسخ‌های دقیق به تست‌های گرامر 10 سال اخیر کلیه رشته‌هاست. با مطالعه این جلد از مجموعه کتب، می‌توان کاملاً آماده ترجمه متون، تحلیل ساختار جملات و همچنین پاسخگویی به کلوزتست‌های گرامری شد.

درسنامه گرامری این جلد مناسب برای کلیه آزمون‌هایی است که در آن مستقیما از گرامر سوال مطرح می‌شود و از صفر تا صد و به زبان طنز و محاوره، گرامر را بیان نموده است. 

مناسب برای: داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد، مطالعه آزاد و تقویت گرامر، داوطلبان آزمون‌های داخلی و بین‌المللی

قیمت اصلی: 25.000 تومان (10 درصد تخفیف نمایشگاه کتاب از آن کسر می‌شود)


جلد 3 زبان عمومی زیر ذره‌بین

جلد سوم، تحت عنوان «تست واژگان ارشد و دکتری»، به پاسخ‌گویی سؤالات 10 سال اخیر واژگان در کنکور کارشناسی ارشد کلیه رشته‌ها و دکتری 7 سال اخیر می‌پردازد. این جلد علاوه بر این تست‌ها، تکنیک‌های پاسخ به سؤالات متون تخصصی و 20 سری تست تألیفی-تحلیلی واژگان را بر اساس منابع کنکور کارشناسی ارشد و دکتری شامل می‌شود.

جلد سوم حدود 1000 تست واژگان را پاسخ تشریحی-آموزشی در خود جای داده است. تهیه این کتاب اکیداً به داوطلبان کارشناسی ارشد توصیه می‌شود و داوطلبان دکتری صرفاً اگر زمان زیادی در اختیار دارید، می‌توانید این کتاب به‌نسبت کم‌حجم را برای دوران تست‌زنی و مرور واژگان انتخاب کنند. (200 تست مشترک با کتاب دکتری دارد و الباقی تست‌ها در کتاب دکتری نیستند.)

مناسب برای: داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد، کنکور دکتری، داوطلبان آزمون‌های داخلی و بین‌المللی

قیمت اصلی: 20.000 تومان (10 درصد تخفیف نمایشگاه کتاب از آن کسر می‌شود)


«این‌ها کتاب نیستند، کلاس درس و انتقال تجربه چندین ساله ما در بحث زبان‌اند.»

6 کامنت برای زبان عمومی زیر ذره بین در نمایشگاه کتاب تهران ۹۶

 1. علی

  سلام
  لطفا پاسخ این سوال را در اسرع وقت  بفرمائید:
  بنده داوطلب کنکور دکتری ۹۷ هستم.
  از لحاظ گرامر مشکلی ندارم.
  صرفا در بحث واژگان
  جهت مطالعه کدام مورد را و با چه درصد پوشش تائید می کنید: (الف و ب)
  الف. صرفا مطالعه کتاب جلد یک ارشد (صرفا ۲۵۵۰ لغات اصلی) و کاربرد تکنیک خانه های یازده تایی (آیا لغات این کتاب بدون در نظر گرفتن لغات مترادف و هم معنی کافی است)
  ب. استفاده از کتاب لغات دکتری زیر ذره بین (قصد مطالعه گرامر ندارم از این کتاب) صرفا لغات
  خواهشا درصد پوشش لغات از هر دومورد را بفرمایید:
  (خصوصا مورد الف چند گزینه از ۴۰ گزینهه ده سوال واژگان دکتری را پوشش میدهد.)
  نسبت به سایر منابع می خواهم انتخاب کنم بعنوان مثال همون کتابی که گفتید در چند فصل لغات را اورده و لغات با شکل یکسان یکجا اند
  تشکر

  • سلام حضور شما
   جلد ۱ زبان عمومی زیر ذره بین کامل ترین کتاب وازگان به زبان فارسی برای این مقطع است. در کنکور دکتری گذشته پاسخها درون سایت هست. هر ۱۲ تست دکتری هر دو گروه با خواندن جلد ۱ قابل پاسخ بود. به طور متوسط ۴۲٫۵ گزینه از ۴۸ گزینه داخل کتاب بودند که باز هم بهترین عملکرد است.
   کتابی که اشاره داشتید، کپی بسیار ناقصی از کتاب ماست که چند سال بعد از جلد ۱ نوشته شد. چرا ناقص؟ چون دو کتاب را ورق بزنید متوجه می شوید. کتاب زبان زیر ذره بین، تلفظ تمام واژگان، ترجمه تمام مثالها، تیک ایت اصلاح شده، داشتن collocation واژگان، دایره صحیح معنایی واژگان برخلاف لغات هم شکل که مورد پرسش نیستند و صرفا یادگیری رو سخت می کنند، تعداد تکرار واژگان در کنکور دکتری …
   هیچ یک از این موارد در هیچ کتاب مشابهی نیست. برای همین اگر به صورت تخصصی می خواهید وازگان بخوانید حتما جلد ۱ را تهیه کنید. تفاوت‎ها انقدر واضح است که محکم پای این کتاب ایستاده ایم.
   جلد دکتری نیز تنها کتابی است که پاسخ صحیح تمام تست‌های دکتری را در خود گردآورده است. گرامر بخشی از آن است و درک مطلب و واژگان و تست و ….
   به نظرم برای جمع بندی حتما نیاز به مطالعه اش خواهید داشت. در جلد دکتری یه سری واژگان سطح بالاتر برای پاسخ به همان ۵ گزینه دشوارتر که در جلد ۱ لزومی به حضورشان ندیدیم نیز آورده شده اند.
   باز هم تاکید می کنیم که ورق بزنید و قیاس کنید و انتخاب کنید. برای دانشجوی دکتری، تفاوت ها و کیفیت کتب انقدر مشهودند که جای سوال نمی ماند. شعار کتاب ما که بهش عمل نیز شده است، این است: «این یک کتاب نیست، کلاس درس است». شما کتاب دیگر را مطالعه کنید که در مقدمه اش ارجاع می‌شود اگر نیاز به ترجمه دقیق دارید کلاسهای ما را شرکت کنید! این کتاب جامع است و برای پر کردن کلاس صرفا کپی برداری نشده است.
   موفق باشید.
   پاسخ دکتری فنی ۹۶
   پاسخ دکتری انسانی ۹۶

 2. M.E.H.D.l

  سلام جناب جهانشاهی گرامی، وقت شما بخیر.
  سوال من اینه که آیا امکان داره کتاب شما رو کپی کنن و به جای نسخه ی اورجینال بفروشن؟ آدرسی که فرمودید (میدون ولیعصر ) و یا خرید به شکل پستی، قطعا کتاب اصل رو میفروشن درسته؟
  سپاس از شما.
  نامبر وان هستید…

  • سلام
   بله متاسفانه. با کمک های نیروی انتظامی تا حالا ۴ باند کپی کتاب رو دستگیر کردیم و چاپخونه شون رو پلمب کردن. آخرین موردش در شهر قم بوده. کیفیت کتابهای کپی به وضوح پایین هست. کتابهای کپی، سیاه و سفید هستند و کتابهای رنگی رو هنوز کپی نزدن. کتابهای جدید (جز جلد سوم) همگی رنگی هستند.
   مراکزی که ما معرفی می کنیم تو سایت تایید شده هستند و انتشارات موسسه پژوهش در میدان ولیعصر، در حدی تایید شده است که لوگوی اونها کنار لوگوی انتشارات نگاه دانش در پشت کتاب حک شده.
   موفق باشید.

 3. خدیجه

  سلام برام مقدور نیست نمایشگاه کتاب برم. چطور میتونم کتاب زبان عمومی دکتری زیر ذره بین رو تهیه کنم. و اینکه قیمت کتاب چنده؟ ممنون.

  • سلام حضور شما
   کتاب الان خیلی توزیع انبوه نشده و بیشتر بعد از نمایشگاه توزیع می شه.
   الان جایی که مطمئن هستم حتما داره، موسسه پژوهش هست. آدرس میدان ولیعصر، جنب سینما قدس انتهای کوچه مینو، ساختمان پژوهش

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

Top