Google صفحه پشتیبانی آنلاین جلد 1 زیر ذره بین 96 |

زبان عمومی دکتری و ارشد

جهانشاهی - یوسف زاده

صفحه پشتیبانی آنلاین جلد ۱ زیر ذره بین ۹۶

آخرین به روز رسانی در 23 بهمن 1396

کتاب دزدی، یا صرفا 20 صفحه اولش رنگی است و الباقی سیاه و سفید، و یا کل محتوایش سیاه و سفید است.

چنانچه تمام محتوای کتاب شما رنگی نیست (سیاه و آبی نیست)؛ یعنی کتاب شما جعلی است و کتابفروشی‌ای که از آن تهیه کرده اید، بطور غیرقانونی و بصورت دزدی، از کتاب کپی می‌کند. خواهشمند است در صورت مشاهده این مورد، حتما حتما یا در پایین این مطلب کامنت گذارید و یا به آیدی @ZabanZireZarrebin در تلگرام پیام دهید. عکس زیر نمونه کتاب دزدی است که توسط باند قاچاق کتاب کپی شده است:

کتاب فوق کاملا شبیه نسخه اصلی است اما صرفا سیاه و سفید و بی کیفیت است.


با سلام حضور دانشجویان عزیز

مطالب مهمی در پایین در مورد طریقه مطالعه جلد 1 و همچنین فایل‌هایی که برای مطالعه بیشتر ممکن است لازم داشته باشید قرار خواهند گرفت. این صفحه تا پایان سال 1396 به مرور تکمیل خواهد شد.

توضیحات قرارگرفته در این صفحه صرفا مخصوص خریداران جلد 1 زبان عمومی زیر ذره بین ویرایش 1396 (ویرایش ششم) است. استفاده از آن برای سایر افراد، شرعا، قانونا و اخلاقا نادرست است. لطفا از انتشار این آدرس خودداری کنید.


به روزرسانی 4 بهمن 1396

چطور ریشه، پیشوند و پسوند رو بخونیم

تو فایل صوتی زیر، طریقه صحیح خوندن ریشه، پیشوند و پسوند توضیح داده شده. اگر ابهامی در مطالعه اش دارید، با این توضیحات حتما رفع میشه.

دانلود فایل صوتی


به روزرسانی 23 بهمن 1396

دانلود آزمون‌های بیشتر برای ویرایش 6

در این بخش سعی داریم آزمون‌هایی بیش از آزمون‌های کتاب قرار دهیم. فاصله آزمون‌ها حدودا 3 هفته خواهد بود و سعی می‌شود 20 درس، 20 درس و به صورت منظم باشند.

این آزمونها صرفا برای دارندگان کتاب است. خواهشمند است به هیچ عنوان در فضای مجازی قرار نداده و آنها را اشتراک نگذارید. آزمون‌ها تالیفی هستند.


به روزرسانی 4 آذر 1396

طریقه مطالعه جلد 1 در زمان محدود یا بخش‌های مهم

پاسخ این سوالات رو در فایل صوتی زیر خواهید شنید:

اگه نخوام کل کتاب رو بخونم، یا بخوام بخشهای مهم کتاب رو بخونم، چیا رو بخونم؟ اگه وقتم محدود باشه و نرسم یا درسام زیاده کجاها رو حتما حتما باید بخونم؟

دانلود فایل صوتی


به روزرسانی 11 آبان 1396

دانلود لغات حذف شده از ویرایش ششم

مجموعه لغاتی که در این بخش گردآوری شده است، لغاتی هستند که از جلد اول ویرایش چهارم و پنجم کتاب «زبان عمومی زیر ذره‌بین» حذف شده‌اند. این لغات با توجه به اولویت کمتری که داشتند حذف شدند و خواندن آن‌ها پس از اتمام کلیه لغات کتاب توصیه می‌شود. اگر لغات اصلی کتاب را تمام نکرده‌اید، حتما از این واژه‌ها عبور کنید. این لغات بیشتر برای داوطلبان آزمونهای بین‌المللی مناسب است.

کتاب ویرایش ششم، دارای تعداد دقیق 2608 واژه است. در این فایل 83 واژه، افزون بر آن 2608 واژه وجود دارد.

پس از تکمیل فرم زیر، فایل در لحظه و فورا برای شما ایمیل می‌شود.

اسم شما (required)

ایمیل شما (required)

رشته کنکوری شما (required)

سوال زیر را فقط بر مبنای ویرایش 6 کتاب جلد اول زبان زیر ذره بین پاسخ دهید. (required)

مایه خرسندی است یادگاری، نقد یا نظر شما بر دیوار سایت مان (اختیاری)

نوشته تصویر را وارد نمایید. (required)
captcha

من کتاب جلد اول زبان عمومی زیر ذره بین را خریداری نموده ام و کاملا آگاه هستم که این فایل تنها ویژه خریداران کتاب است و همچنین آن را در فضایی دیگر به اشتراک نخواهم گذاشت.

اگر تاخیری در دریافت فایل داشتید، مجدد فرم را تکمیل کنید. ممکن است به جهت حجم درخواست، سیستم در زمانهایی با اخلال در ارسال ایمیل مواجه گردد. حتما SPAM را نیز چک کنید.


به روزرسانی 6 بهمن 1396

دانلود تلفظ صوتی کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین

این صفحه به مرور تکمیل شده و فایل صوتی کلیه دروس در اینجا قرار خواهد گرفت. فایلهای صوتی توسط مولف اجرا شده است. برای ذخیره کردن این فایل‌ها، کافی است بر روی آن‌ها کلیک راست کرده و گزینه save target as یا save link as را انتخاب کنید و اگر از تلفن همراه استفاده می‌کنید، کلیک طولانی کرده download link را انتخاب نمایید.

بریدن این فایل‌ها و استفاده از آن در نرم‌افزارها و سایر کتب و یا انتشار آن در فضای مجازی هیچگونه رضایت مولف را به همراه ندارد و شرعا حرام است. اشتراک گذاری اصل آن‌ها یا ادیت‌شده آنها نیز شرعا حرام است حتی با ذکر منبع.

فایل صوتی پیش‌گفتار و توضیح اولیه

روز 14 (-)

روز 28 (-)

روز 42 (-)

روز 56 (-)

روز 70 (-)

روز 84 (-)


به روزسانی 17 مهر 1396

اصلاح شماره صفحه برخی لغات در بخش ریشه و پیشوند و پسوند

در بخش آموزش ریشه و پیشوند و پسوند، شماره صفحه برخی از لغات نادرست ثبت شده است. لطفا اعداد جلوی این واژه‌ها در بخش ریشه، پیشوند و پسوند اصلاح شود:

 • بالای صفحه 17؛ عدد جلوی disobedient از 97 اصلاح شود به 96.
 • میانه صفحه 17؛ عدد جلوی expose از 154 اصلاح شود به 124.
 • میانه صفحه 17؛ عدد جلوی eccentricاز 259 اصلاح شود به 257.
 • پایین صفحه 17؛ عدد جلوی impractical از 396 اصلاح شود به 392.
 • میانه صفحه 18؛ عدد جلوی unfasten از 392 اصلاح شود به 391.
 • میانه صفحه 21؛ عدد جلوی conform از 96 اصلاح شود به 97.
 • بالای صفحه 21؛ عدد جلوی compromise از 68 اصلاح شود به 48.
 • میانه صفحه 25؛ عدد جلوی fertile از 392 اصلاح شود به 396.

به روزسانی 17 شهریور 1396

طریقه استفاده از تیک ایت اصلاح شده

فایل صوتی را برای درک بهتر طریقه استفاده از تیک ایت اصلاح شده گوش کنید.


به روزسانی 17 شهریور 1396

دانلود 80 واژه از کتاب 504 که در کتاب زبان عمومی زیر ذره بین نیست.

در این فایل، 80 لغت از کتاب «504 Absolutely Essential Words» ذکر شده‌اند که از کتاب مرجع کنکور ارشد و دکتری؛ زبان عمومی زیر ذره‌بین؛ آگاهانه حذف شده اند. این لغات یا بسیار ساده‌اند، یا با فرهنگ ما جور نیستند و یا انقدر کم استفاده‌اند که شانس مطرح شدنشان در کنکور ناچیز است. از میان این لغات، 15 لغتی که با علامت مشخص شده‌اند، نسبت به سایرین مهم‌تر هستند و بد نیست در صورت اتمام کتاب زبان عمومی زیر ذره‌بین، به آن‌ها نیم‌نگاهی بیندازید.

طبیعی است کتابی که 100 درصد لغات 504 را پوشش دهد، کتاب ضعیف، کپی‌کار و بدون خلاقیتی است چرا که لغاتی مثل minimum، maximum، data، topic، document، reject، final، site، cinema و … انقدر ساده و پیش‌پا افتاده‌اند که مربوط به دوران راهنمایی و دبیرستان هستند و نباید وقت دانشجو را با ذکر مجدد آنها گرفت. از طرفی بسیاری از دیگر لغات نیز با فرهنگ ما سازگار نیستند یا به شدت کم استفاده‌اند: «مثل دوهمسری، زنبور بی‌عسل، سردخانه جنازه، شرط‌بندی، زندانبان زن، آموزش مختلط، روکش مبل و …»

موفق باشید

pdf-icon


به روزسانی 4 آبان 1395

پاسخ به سوال متداول در مورد لغات هم معنی در یک درس

شاید سوال شما هم باشه که لغات هم معنی تو یه درس فلسفه ش چیه و آیا اساسا کار رو سخت می کنه یا راحت؟ من لغت اولی رو که بلدم، بقیه رو دیگه نمی‌خونم و با خودم می‌گم همه رو بلدم! این خیلی بده که! آیا بعدا این لغات یادم می مونه یا یه لذت لحظه ایه؟ اصلا فلسفه این چیدمان چیه و چرا چیدمان لغات تو دروی اینجوریه؟ حتما اگه دغدغه این چنین دارید، فایل صوتی پایین و نظر مولف کتاب رو گوش بدید:

دانلود فایل


facebook-زبان-عمومی
google-plus-زبان-عمومی

Instagram-General-English-زبان-عمومی

این صفحه مرتبا به روز خواهد شد. پیگیر باشید

28 کامنت برای صفحه پشتیبانی آنلاین جلد ۱ زیر ذره بین ۹۶

 1. Negin

  سلام و وقت بخیر
  یجا گفته بودین که سوالات گرامر ۹۶ رو رایگان برای دانلود گذاشتین.من پیدا نکردم.
  فقط برای دارندگان جلد دوم هست؟

 2. علی استوار

  با سلام.در راهنمای تلفظ لغات گفته شده»می تونید تلفظ مثال های موجود در بخش حروف صدادار و بی صدا را از صفحه پشتیبان دانلود کنید «اما من لینکی ندیدم لطفا راهنمایی کنید.

  • سلام حضور شما
   از اون فایل یه قدم جلوتر رفتیم و تمام کتاب رو تلفظ کردیم و اینجا برای دانلود شما قرار دادیم. توی فایلهای صوتی درسها، آموزش تلفظ هم دادیم اگه دانلود کنین
   موفق باشید

 3. امین

  سلام.
  در مقدمه کتاب ذکر شده که دایره های یادگیری را تا درس ۱۰۰ مشخص کردید، آیا امکان دسترسی به این محتوا وجود دارد؟ چگونه؟
  سپاسگزار.

  • سلام حضور شما
   دایره ها مشخص هستند در خود کتاب. اگه توضیح رو بخونین نوشتیم. به صورت دایره نیستند و خودتون دایره رو میسازید. لغات شبیه کنار هم اومدن و کافیه شما اونها رو کنار هم بنویسید.

   • بهناز

    سلام وقتتون بخیر.دسته بندی لغتهای مشابه ک فرمودید رو توی سایتتون نمیذارید؟

    • سلام حضور شما
     اگه کتاب رو مطالعه کنین، دقیقا اینها توی کتاب هست! نیازی به گذاشتن مجدد توی سایت نیست. میشه کپی پیست خود کتاب. کتاب رو بخونین متوجه میشید.

 4. شیما

  سلام ممنونم از پاسخگویی و پشتیبانی خوبه کتابتون،مجددا سوالی داشتم،اینکه لغاتی که در مرور ۱۵و ۳۰ ضربدر میخورن رو کی باید دوباره بخونیم?اگر روز بعدش به همراه بقیه لغات تیک داره باقیمونده مطالعه بشه اشکالی داره?

 5. نیک خواه

  با سلام و تشکر از پشتیبانی قویو کم نظیر در این حوزه. چون دقت نظر شما را در تدوین کتاب ها و… دیدم، نتوانستم این کامنت را نگذارم:
  در پاسخ به تست شماره ۷ آزمون شماره ۱ اخیر، گزینه ۳ به دلیل وجود do دال بر وارونگی رد شده حال آنکه do می تونه تاکیدی باشه و امکان رد به این لحاظ از بین می ره و در نتیجه گزینه ۱ هم برتری قوی اش رو از دست می‌ده.

  • سلام و درود بر شما و سپاس از لطفتون.
   اون تست وارونگی به طور خاص عینا شبیه سازی تست دکتری سال ۹۴ هست و گزینه رد اون سال هم دقیقا بر همون اساس و ساختار نوشته شده.
   از انتقال نظرتون سپاسگزاریم.

 6. محسن

  سلام.ببخشید اگر بخوایم فقط لغات دو تکرار و بیشتر رو بخونیم روزی چند لغت بخونیم؟چون تقسیم روز ها بهم میریزه…
  ممنون میشم درمورد نحوه خوندن توضیح بدید.

  • سلام
   نیازی به روز نیست دیگه. توی فایل صوتی همین صفحه توضیح دادم. شما ۲۰ تا ۲۰ برای خودتون تشکیل روز میدین. احتمالا هر ۳ روز میشه ۱ روز یا همچین چیزی.
   فایل صوتی همینجا رو گوش بدین حتما. توضیحاتش کامله در مورد این موضوع.
   موفق باشید.🌹

 7. امین

  سلام، با سپاس از کتاب مفید و تاثیر گذار شما.
  پرسشی که دارم این است که: آیا به خاطر سپردن اقسام واژه یا همون part of speech هم به همراه واژگان و معانی شون ضروری ست یا خیر؟
  سپاسگزارم.

  • سلام حضور شما
   صد در صد خیر. ترجمه رو بلد باشید نقشش هم بلدید. مثلا بدونین good میشه «خوب»، در این صورت نمی دونین صفته یا اسمه یا فعل؟ معنیش به شما نقشش رو نمیگه.
   پس نیاز به حفظ نقش گرامری نیست و ترجمه نقش رو میگه.

 8. محمد

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون از کتابای خوبتون. من داوطلب کنکور ارشد ۹۷ هستم و از کتاباتون خیلی راضیم. اگر ممکنه برا لغات جی ار ای هم درست مثل جلد اول کتابی ترتیب بدید واقعا عالی میشه و تعداد مثال ها رو هم زیادتر کنید.
  ممنون از شما

 9. صدا

  سلام و خسته نباشید
  استاد چرا فقط لغات  ۵۰۴ که در کتاب نیستش  را قرار دادین؟
  لغات جا افتاده ی اسنشیال تافل که مهم تره یا اینکه تموم اسنشیال تافل هارو تو کتاب قرار دادین؟؟؟
  و سوال دوم اینکه بعضی جاهای کتاب برای یه کلمه سه چهار تا معنی نوشتین ولی بینش به جای ؛  کاما گذاشتین در حالی که معناشون متفاوت اند مثل مثلاً کلمه ی ترجیح و مزیت که در ترجمه ی preference گذاشتین در حالی که ترجیح خیلی با مزیت فرق داره و شما بینش کاما گذاشتین نه ؛

  • سلام حضور شما
   لغات مهم تمام کتب در جلد ۱ هستند. لغات غیرمهم رو حذف کردیم. برای کتاب تافل که مثال میزنین، لغاتی مثل actually، ideal، wide، analyze، forbid، create، mirror، deep، uniform، destroy، element و … حذف شده اند که از دید من لغات دبیرستانی به حساب میان یا لغاتی که خیلی دشوار و بدون کاربرد بودن. این لغات توی مثالها چندین و چند بار تکرار میشن.
   برای بحث کاما و سمیکالن گذاری در این مورد درست میفرمایید. ممکنه به تعداد انگشتان دست این موضوع رو بشه پیدا کرد و دلیلش ویرایش دقیق نودی و ایده ای بود که دقیقا پیش از چاپ به ذهنم رسید که نسبت به ویرایش ۵ کتاب رو بهبود بدیم.
   موفق باشید.

 10. شیما

  و ببخشید یه سوال دیگه این که
  وویستون رو گوش کردم فرمودید اینکه لغات بعدی رو حدس بزنید ایرادی نداره،حالا سوالم اینه که مثلا در درس ۱ اومده indigent ،من قبل اینکه اصلا لغت بعدیش یعنی pauper رو ببینم اومد تو ذهنم که این حوالی چنتالغت هم معنی بود که همشون معنی فقر و فقیر میدادن،حالا باید وقتی به pauper  رسیدم تیک براش بزنم یا ضربدر?
  چون صرفا میدونسم که لغت بعد indigent هم تو همین مایه بود فارسیش،در حالیکه اگر هود pauper رو تنها میدیدم نمیدونستم معنیش چیه.

  • توی مقدمه کتاب یه سری توضیحات دقیق هست و سوالات متداول. پاسخ شما اونجا هست:
   من هر لغتی که می خونم، شک دارم حفظ شدم یا همینجوری الکی و از روی ترتیبش، معنیش یادم مونده! می‌ترسم بعدا از یادم بره. چی کار کنم؟
   هر لغتی رو که خوندین، یه کاغذ سفید کنار دستتون بذارید، بعد از اینکه معنیش رو درست گفتید، بدون نگاه مجدد بهش، سعی کنید لغت رو به انگلیسی روی کاغذ بنویسید، همینطور (ترجیحا با صدای بلند) تلفظش کنید. (لغتی که معنیش رو درست بگید، بتونید بنویسیدش و تلفظش رو صحیح بفهمید بدون شک تو ذهنتون باقی مونده) ؛ خدا رو شکر ویرایش جدید جلد ۱ زبان زیر ذره بین تلفظ همه لغات کنکور ارشد و دکتری رو داره.
   اگر یکی از اینها درست نبود، مثلا نتونستید لغت رو بنویسید یا تلفظش رو غلط گفتید، حق ندارید تیک بزنین. یعنی اون لغت رو ممکنه توی متن بعدا ببینید و خیلی ساده با لغت مشابهش اشتباه بگیرید.
   پس یه کاغذ به فرآیند یادگیری لغتتون اضافه کنید و دست به قلم شید. شدیدا تاثیر مثبتش رو حس خواهید کرد و شانس فراموشی کاملا کاهش پیدا می کنه. (اینجوری مطمئن هستید هرچیزی که تیک خورده، حقش بوده واقعا!)

 11. شیما

  سلام با تشکر از کتاب خیلی خوبتون،سوالی داشتم از خدمتنون،این که وقتی مثلا روز اول درس اول رو داریم میخونیم،مهم نیست چند دور این درس اول خونده بشه و بعد تیک ش زده بشه?
  چون در این صورت ممکنه انقدر اون درس رو بخونیم تا همه لغات اون لحظه به ذهن بشینه و تیک بخوره.
  در مرور های بعد چطور?مثلا در مرور دوم (خواندن درس ۲ و مرور درس ۱)برای تیک زدن درس اول،فقط باید یک دور بخونیمش و اگر یادمون نبود همون اول ضربدر بزنیم?

  • سلام حضور شما
   بار اول مطالعه هر درس، عمیق باید باشه. با توجه مثال و … باید باشه برای همین روز اول همه دروس رو تیک بزنین برای کل لغات.
   اما مرور دوم و سوم و … همون روز رو دیگه جنبه یادگیری نداره و جنبه سوال و پاسخ هست. اگه بلد بودین تیک میزنین و در غیر اینصورت تیک نمی زنین.

 12. الهام

  سلامکتاب من ویراست ششم هست این در حالیه که پاسخ سوالی که میپرسید برای ارسال واژه های اضافه بر مبنی ویراست پنجم هستمن چطور میتونم از امکانات پشتیبانی اختصاصیم استفاده کنم

 13. ازاده کلاته

  با عرض سلام و خسته نباشید.من داوطلب کنکور ۹۷ هستم. ممنون از تلاشهایی که واسه دانشجوها میکنید.من برای حفظ لغات از جعبه لایتنر اندرویدی استفاده میکنم.کاش میشد فلشکارتهای این کتاب و هم تو یه نرم افزار اندرویدی داشته باشیم که همیشه و همه جا باهامونباشه.ایا امکانش هست من لغات و ترجمشونو بصورت فایل اکسل داشته باشم تا اونهارو راحت وارد جعبه لایتنرم کنم؟؟؟

  • سلام حضور شما
   طبیعتا درخواستتون رو نمی تونیم تحت هیچ عنوانی انجام بدیم اما کتاب چون تیک ایت داره بی نیاز از نرم افزار هست و نرم افزار هم ضعف های بیشماری داره بدون شک و نمی تونه تمام مطالب کتاب رو پوشش بده. به عنوان پیشنهاد می تونین کتاب رو به دو یا سه بخش تقسیم کنین و سیمی کنین که حملش راحت باشه و همه جا بتونین ببرید.
   موفق باشید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

Top